Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Další "nejtěžší" US Open v historii začíná dnes
Další "nejtěžší" US Open v historii začíná dnes
Thursday, 14 June 2007
Není drsnější zkoušky než druhý grandslam sezony, zvlášť když se koná na brutálním hřišti, které bylo pro tento účel speciálně vybráno a přichystáno. Ode dneška se hraje na hřišti Oakmont Country Clubu v Pennsylvánii, asi 20 kilometrů od Pittsburghu, které si zakládá na tom, že ničí sebevědomí golfistů. "Udržujeme stav hřiště na hranici hratelnosti. A někdy se stane, že je prostě nehratelné," říká správce hřiště.

 „Tak těžké greeny nejsou na žádném turnaji. Na Augusta National jsou také velmi těžké, ale pořád tam najdete nějaké rovné místo. Tady je to nemožné. Ale líbí se mi to. Čeká nás fantastický test,“ řekl Tiger Woods, podle něhož je 10metrový pat pod jamkou příjemnější než 1,5 metrový nad ní. „Nejdůležitější je vyvarovat se trojpatu,“ říká Jim Furyk, vítěz US Open 2003. Sam Snead o místním druhém greenu řekl: „Omarkoval jsem si míč čtvrťákem, a ten mi po greenu sjel o šest palců.

Hřiště se dále vyznačuje úzkými farwayemi (něco málo přes 20 metrů), 13 cm vysokým roughem a 210 bunkry. Není tam ani jedna vodní překážka a jen pár stromů.

Hřiště s celkovou délkou 6608 metrů a parem 70 přichystalo elitě i další extrémy, nejdelší třípar (263 metrů – v tréninku tady zahrál Trevor Immelman hole-in-one) a i pětipar (610 metrů) v historii turnaje.

US Open nemělo už tři roky amerického vítěze a na evropského čeká od roku 1970. Z první světové padesátky, která se kvalifikuje automaticky, nechybí žádné zásadní jméno. Do kvalifikace se přihlásil Alex Čejka, až 353. hráč světového žebříčku, ale kvůli únavě a špatnému průběžnému výsledku ji nedohrál .

Turnaj nevysílá ČT 4 Sport, ale kabelový Sport 1 (ct, pa, so od 19:00, ne od 23:00), případně můžete ladit Premiere Sport Portal (každý den od 19:00).

Zdroj: zpracováno podle Golf-Digest.cz


Související:

 
< Předch.   Další >