Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow US Open: Argentinec Cabrera o ránu před Woodsem a Furykem
US Open: Argentinec Cabrera o ránu před Woodsem a Furykem
Monday, 18 June 2007

Angel CabreraPřekvapivého vítěze má golfový turnaj US Open v Oakmontu. O jediný úder porazil světovou jedničku Tigera Woodse a trojku Jima Furyka sedmatřicetiletý Angel Cabrera z Argentiny. Turnaj kategorie Major vyhrál jako druhý argentinský hráč v historii a za největší úspěch v kariéře vyinkasoval prémii 1,3 milionu dolarů.

"Tomu, že jsem vyhrál, uvěřím asi až zítra; až vstanu a v posteli vedle mě bude ležet pohár," řekl Cabrera, který těžké hřiště v Oakmontu odehrál s celkovým skóre 285 úderů. Nedá se říct, že by porazil hřiště, ale rozhodně byl nejlepší ze všech.

"Vítězství si moc vážím, protože jsem zažil hodně těžkých chvil v životě," dodal Argentinec, který ani nedokončil základní školu, ze které odešel v jedenácti letech. "Musel jsem si najít práci na plný úvazek a pomáhat živit rodinu, proto mám opravdu velkou radost," dodal.

Když Cabrera dohrál, musel třicet minut čekat, jestli ho Woods nebo Furyk nepřekonají. "Snažil jsem se být v klidu, nešlo o život. Ale stejně jsem si zapaloval jednu cigaretu za druhou. To jsem prostě já: někdo využívá sportovního psychologa, já musím kouřit," řekl překvapivý vítěz prestižního turnaje dotovaného sedmi miliony dolarů. Cabrera se stal následovníkem krajana Roberta de Vincenza, jenž v roce 1967 vyhrál British Open.

"Být druhý není nikdy příjemné. Ale Angel odehrál skvělý turnaj, dostal mě s Jimem pod tlak a my to nevydrželi a chybovali jsme," řekl Woods, vítěz US Open z roku 2000.

Hřiště: Oakmont Country Club, Oakmont, PA
Obhájce: Geoff Ogilvy - AUS, 285 (5 nad PAR)
Začátek: June 14, 2007
PAR: 35-35--70
DÉLKA V YARDECH: 7,355
Dotace: $6,800,000