Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Daň za triumf na US Open: možné obnovení zranění kolena
Daň za triumf na US Open: možné obnovení zranění kolena
Tuesday, 17 June 2008

Tiger WoodsAčkoli nejlepší světový golfista Tiger Woods triumfoval v pondělním náročném rozstřelu s Roccem Mediatem na US Open a získal svůj 14. titul kategorie major, úspěch ho může přijít draho. Dvaatřicetiletý Američan přiznal, že si možná během pěti dnů v Torrey Pines obnovil zranění operovaného kolena a není jisté, zda se stihne dát zdravotně do pořádku do poloviny července, kdy se koná další major British Open. 

Woods během turnaje viditelně trpěl, často kulhal a ulevoval noze, s níž byl před dvěma měsíci, dva dny po druhém místě na Masters v Augustě, na artroskopické operaci. Jeho zdravotnímu stavu navíc neprospělo, že po vyrovnaném stavu po čtyřech kolech následuje podle pravidel US Open celé osmnáctijamkové play off, které bylo navíc v případě obou Američanů prodlouženo o ještě jednu dodatečnou jamku.

"Cítím, že už bych nemohl hrát dál. Docela mě to bolí," řekl o svém kolenu Woods po absolvování celkově 91 jamek, které mu přinesly třetí triumf na US Open. "Asi se nějaký čas na PGA Tour nevrátím. Musím počkat, co koleno udělá. Potřebuju pauzu," dodal.

Podle agentury Reuters tak Woods téměř jistě vynechá turnaj Buick Open koncem příštího týdne, kde obvykle startuje. V ohrožení je i další podnik následující týden a dokonce i třetí major roku British Open, které je na programu 17.-20. července.

"Abych byl upřímný, vůbec netuším," řekl Woods k tématu British Open. "Docela jsem na to tento týden tlačil a budu muset zjistit, jak na tom nyní jsem," řekl a souhlasně pokýval hlavou na otázku, zda může hraní golfu nadále poškozovat jeho operované koleno. "Možná," odpověděl, když se ho novináři ptali, jestli k tomu došlo už nyní na US Open.

Kdyby však nebylo stínu v podobě bolavého kolena, měl by dvaatřicetiletý golfový fenomén v Kalifornii pouze důvody k úsměvu. Tvrdě vybojované vítězství označil za svůj nejuspokojivější triumf na turnajích major. "Tohle asi bylo nejlepší, když si vezmete všechny okolnosti. Jsem šťastný, že jsem odehrál 91 jamek a skončil na vrcholu. Hodně jsem přitom pochyboval, jestli to zvládnu. Vždyť jsem od Augusty neabsolvoval ani jedno kolo, až tady," dodal dlouholetý král světového žebříčku.


Související:

 
< Předch.   Další >