Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Hvězdný flight: Tiger Woods a Michael Jordan
Hvězdný flight: Tiger Woods a Michael Jordan
Sunday, 06 May 2007

Michael Jordan & Tiger WoodsBasketbalová legenda Michael Jordan si poprvé zahrál na oficiálním golfovém turnaji se svým kamarádem Tigerem Woodsem. Světová jednička byla nalosována spolu s bývalou hvězdou NBA do stejné skupiny na turnaji pro amatéry a profesionály, který předcházel podniku série PGA Wachovia Championship v Severní Karolíně. 

Woods a Jordan jsou dlouholetými přáteli, šestinásobný šampion NBA dokonce působil jako rádce amerického golfisty, když v roce 1996 začínal s profesionální kariérou. Pomáhal mu vyrovnat se s tlakem médií, fanoušků a postavením celebrity.

"Je to fantazie. Nikdo neví, že jsem tady. Konečně si připadám jako normální člověk," smál se Woods, když si ho kvůli Jordanovi nikdo z desítek fanoušků před klubovnou na hřišti v Quail Hollow v Severní Karolíně nevšímal.

Šestinásobný vítěz NBA a golfová světová jednička jsou několik let dobrými přáteli, a tak nebylo divu, že na turnaji bavili sebe i diváky.

Jordan si na druhé jamce zapálil cigaretu a kouřil až do konce turnaje. Když se Woods na jedenácté jamce napřahoval k odpalu, vedle stojící bývalá hvězda Chicaga Bulls mu na poslední chvíli odkopla míček. "Ten je tvůj," mrknul na opodál stojícího malého kluka.

"Ještě že se mnou nejezdí po normálních turnajích. To bych nikdy nic nevyhrál," smál se Woods. "To je pravda. Vždycky bych ho porazil. Umím se mu totiž dostat do hlavy," dodal basketbalista.

Nejlepší golfista světa si ale nenechal nic líbit. Na sedmnácté jamce se Jordanův míček zastavil na hraně břehu jezírka. Woods, který ze stejného místa před tím odpaloval, se nabídl, že mu ho podá. Když ale Jordan napřáhl ruku, čtyřnásobný vítěz turnaje Masters míček s úsměvem poslal do vody. "

Michaela dostanu jen občas, ale naštěstí jsme na golfu, takže mám přece jen výhodu. Kdybychom hráli basket, neměl bych šanci," řekl Woods.

Podívejte se na video z turnaje:

 


Související:

 
< Předch.   Další >