Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Jana Peterková uhrála poslední postupové místo na US Open
Jana Peterková uhrála poslední postupové místo na US Open
Friday, 15 June 2007

Jana Peterková bude opět na US OpenVýznamného úspěchu dosáhla česká golfistka Jana Peterková, když podruhé v kariéře prošla náročným kvalifikačním sítem na US Open. Sedmadvacetiletá rodačka z Domažlic udělala poslední krok k účasti v prestižní soutěži v pondělí na turnaji v Glen Ellyn v Illinois, kde obsadila poslední postupové místo.

 

Výkonem 148 úderů zaostala o osm ran za nejlepší Onnarin Sattayabanphotovou z Thajska. Celkem si v tomto turnaji zajistilo postup na 63. ročník US Open 21 golfistek.

Peterková jako první zástupce českého golfu v historii hrála tento podnik kategorie major již v roce 2005. Tehdy se hrálo v Coloradu na hřišti Cherry Hills Village, kde obsadila česká hráčka 131. místo. Po výkonech 77 a 81 ran jí k postupu do finálového cutu chybělo osm úderů.

Letošní ročník se bude konat od 25. června do 1. července na hřišti Pine Needles v Severní Karolíně. Peterková bude mít možnost změřit síly se světovými hvězdami Lorenou Ochoa, Annikou Sörenstam a dalšími.

Hráčka, kvůli které musejí pořadatelé u hřiště vyvěsit na stožár i českou vlajku, prožije následující dny jako v bavlnce - nechá se vozit velkou limuzínou a "obskakovat" tamním personálem. "Na hřišti vám otevírají dveře, čistí vám boty, jídlo vám snad dávají i do bagu. Čistí vám hole, vyperou vám.

"Golf je v Americe hodně populární," vysvětluje Peterková. Sama o tom ví své. Na US Open v roce 2005 v Coloradu se k odpališti musela doslova prodírat davem. "Ne, že by mi to vadilo, ale trochu nervózní jsem určitě byla."

 


Související:

 
< Předch.   Další >