Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Tiger Woods vypadl už v druhém kole
Tiger Woods vypadl už v druhém kole
Friday, 27 February 2009
Tiger Woods not happyNávrat Tigera Woodse na golfové turnaje nebude mít šťastný konec. Světová jednička byla vyřazena hned ve druhém kole mistrovství světa na jamky v souboji s Jihoafričanem Timem Clarkem a titul neobhájí. Ze hry už jsou také Anthony Kim, Miguel Angel Jiménez, či Vijay Singh.

Woods začal i druhé kolo sebevědomě a už na druhé jamce se dostal do vedení, které ale nemělo dlouhého trvání. Clark byl přesnější v krátké hře, zatímco jeho slavný soupeř nečekaně často chyboval. Dramatický souboj se zlomil mezi 11. až 13. jamkou, kdy si Jihoafričan zajistil rozhodující náskok a vrátil Woodsovi dva roky starou prohru na témže šampionátu.

"Prostě jsem to odnesl, protože Tim hrál opravdu dobře a já nezahrál tolik birdie, abych byl schopen odpovídat na jeho útoky. Nehrál jsem tak dobře jako v prvním kole," uvedl Woods s tím, že má dobrý pocit z toho, že návrat po loňské operaci kolena a následné dlouhé rekonvalescenci zvládl fyzicky.

Postoupil naopak jeho krajan Phil Mickelson, který se stal rázem největším favoritem soutěže. Ze hry je totiž nejen Woods, ale také na světovém žebříčku druhý Španěl Sergio García a další favorité. Nejlepší levoruký hráč světa v mnohém zopakoval svůj výkon z prvního kola: proti krajanovi Zachu Johnsonovi se dostal až do čtyřjamkového vedení, ale soupeř mocně stahoval a až poslední jamka rozhodla. "Věděl jsem, že to bude těžký zápas. Zach často nechybuje a já jsem proto moc šťastný, že se mi podařilo vyhrát," uvedl Mickelson.

Ze hry venku je Jiménez, který by měl být hlavní ozdobou srpnového Czech Open v Čeladné. Nad jeho síly byl mladý Kolumbijec Camilo Villegas. Nepokračuje ani další rekonvalescent Singh, který na 19. jamce v play off podlehl Luke Donaldovi, přestože ještě po 16. jamce měl dvoujamkový náskok.

Překvapením je vyřazení ostře sledovaných mladíků - Kima, který nestačil na Olivera Wilsona, a nového německého idolu Martina Kaymera, jenž nestačil na Jima Furyka.

Výsledky jamkovky najdete zde
 

 


Související:

 
< Předch.   Další >