Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Nejočekávanější návrat v historii golfu - Tiger Woods DNES - LIVE VIDEO
Nejočekávanější návrat v historii golfu - Tiger Woods DNES - LIVE VIDEO
Wednesday, 25 February 2009

Tiger Wood se vrací na PGA TourOde dneška do neděle se v arizonské Maraně uskuteční golfové mistrovství světa ve hře na jamky - WGC-Accenture Match Play Championship a turnaj je očekáván s velkým napětím. Předstartovní horečku totiž umocňuje návrat Tigera Woodse po zdravotní přestávce, trojnásobný vítěz navíc přijede obhajovat loňské prvenství. O vítězství se utká 64 golfistů.

Vzhledem k Woodsovu návratu očekávají pořadatelé rekordní návštěvy i vysokou sledovanost televizních přenosů. Golfové experty už týdny zaměstnávají otázky kolem jeho současné výkonnosti. Nejbližší Američanovi přátelé nicméně tvrdí, že po operaci kolenních vazů a následné rekonvalescenci je ještě v lepší formě, než býval.

Samotný Woods ale optimismus okolí mírní a přiznává, že zažívá pocit nejistoty. "Jedna věc je hrát v tréninku se svými kamarády, jiná je rozdat si to s nejlepšími profesionály na okruhu. Sám jsem zvědav, jak budu hrát. Cítím příjemný adrenalin," svěřil se třiatřicetiletý golfista už v dějišti. Jeho prvním soupeřem bude Australan Brendan Jones.

Za největšího Woodsova rivala je považován Phil Mickelson, který se v neděli dočkal po špatném vstupu do sezony prvního letošního vítězství na PGA Tour. Pozornost budí napjaté vztahy mezi oběma Američany, a ještě k tomu přispěl slovní vulgární výpad Woodsova caddieho Steva Williamse na adresu konkurence, což musel dokonce Woods telefonicky Mickelsenovi vysvětlovat.

Mickelson má těžší los, protože na úvod ho čeká Argentinec Angel Cabrera, vítěz US Open z roku 2007. V posledních měsících Jihoameričan sice nijak nezářil, ale právě na víkendovém turnaji se předvedl ve slibné formě a v poslední den turnaje uhrál vůbec nejlepší výsledek ze všech hráčů.

Nechybí ani další světové hvězdy - světová dvojka Sergio García, nadějný mladík Anthony Kim či po drobné operaci se lepšící Vijay Singh. Chybět naopak bude český rodák Alex Čejka, jehož postavení v žebříčku mu start na turnaji neumožňuje.

Čtyřiašedesát hráčů se rozdělilo do čtyř divizí, v nichž na sebe narazí golfisté podle předem určeného pavouka. Čtyři nejlepší musí odehrát šest zápasů, vedle finále se bude hrát také o třetí místo.

Turnaj bohužel nevysílá ČT4, ale můžete ho sledovat online na jednom ze zahraničních kanálů:

Online live přenos WGC Accenture Match Play zde.


Související:

 
< Předch.   Další >