Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Tiger Woods se vrací! Už trénuje na Masters
Tiger Woods se vrací! Už trénuje na Masters
Wednesday, 17 March 2010

Tiger Woods se vracíTiger Woods konečně ohlásil návrat k soutěžím. Objeví se již při dubnovém Masters, které se odehraje na hřišti v Augustě. Američan to dnes oznámil v prohlášení na svých webových stránkách (www.tigerwoods.com). Woods přerušil kariéru v prosinci kvůli skandálu s mnohonásobnou nevěrou. O jeho návratu se spekulovalo už několik dní, neboť čtyřiatřicetiletá světová jednička už začala s tréninkem.

Prohlášení Tigera Woodse na webu

"Masters je místem, kde jsem vyhrál svůj první major a k tomuto turnaji chovám velký respekt. Po dlouhém a nezbytném odpočinku cítím, že jsem připraven začít svou sezonu v Augustě."

"Majory měly vždy v mé kariéře zvláštní pozornost a jako profesionál si myslím, že v Augustě potřebuji být, i když už nějaký čas uplynul od doby, kdy jsem hrál naposledy."

"Podstoupil jsem skoro dva měsíce terapie a pokračuji v léčbě. Ačkoli se vracím k soutěži, mám pořád ve svém osobním životě spoustu práce."

"Když jsem se konečně dostal k uvažování o soutěžním golfu, bylo evidentní, že Masters je nejranější příležitost, kdy mohu hrát. Zavolal jsem Joea Lewise a Arnolda Palmera a vyjádřil lítost na tím, že nebudu hrát Tavistock Cup ani Arnold Palmer Invitational."

"Rád bych poděkoval členům a zaměstnancům Augusta National za jejich podporu."

Všechno odstartovala autonehoda

Jeho posledním turnajem bylo Australian Masters v polovině listopadu. O dva týdny později pak jeho autonehoda, ke které došlo za podivných okolností nedaleko jeho domu, odstartovala skandál. Brzy vyšlo najevo, že byl své manželce Elin nevěrný s několika ženami. K mravnímu pochybení se Woods přiznal a brzy jej začali opouštět i někteří reklamní partneři.

Vítěz celkem 14 turnajů kategorie major se rozhodl přerušit kariéru, aby zachránil rodinné vztahy, nastoupil i ústavní léčbu ze závislosti na sexu. "V terapii budu pokračovat. Přestože se vracím k soutěžím, mám ještě v osobním životě hodně práce před sebou," naznačil, že si švédskou manželku ještě úplně neudobřil.

PGA Tour Woodse potřebuje

Z návratu golfové legendy se radují především organizátoři soutěží a sponzoři. V době Woodsovy absence totiž klesla sledovanost turnajů PGA Tour o 50 procent. "Pro Tigera to bude ale velmi těžký návrat. Možná mu bude chvíli trvat, než si zase zvykne. Myslím ale, že se vypořádá s věcmi, které se mohou přihodit," uvedl čtyřnásobný vítěz Masters Arnold Palmer s poukazem například na nepředvídatelné reakce diváků v Augustě.


Související:

 
Další >