Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Keňa – druhá africká golfová velmoc
Keňa – druhá africká golfová velmoc
Wednesday, 17 March 2010

Keňa golfSe svými třiceti devíti golfovými hřišti šlape Keňa na paty golfové jedničce, Jihoafrické republice. Nejenže počet hřišť je úctyhodný, ale o jejich kvalitě, která se tady snoubí s půvabem okolní krajiny, svědčí fakt, že na dvanácti z nich se hrají mistrovské golfové turnaje. Přestože počátky golfu v Keni sahají hluboko do minulosti a jezdí si sem zahrát stále více golfových nadšenců, pro mnohé je stále ještě golfovou neznámou.

Starou královskou hru představili východní Africe britští osadníci, kteří si vybudovali golfová hřiště napodobující ta, která opustili ve své rodné zemi. Keňa je zemí kontrastů a mnoha tváří a totéž se dá říci o golfových hřištích. A proto pokud propojíte golf s cestováním po Keni, čeká vás úžasná dovolená. Hřiště jsou zasazená do okolní krajiny, která jim dodává lesk, půvab a atmosféru. Nacházejí se na vysočině kolem rovníku, na březích nádherných jezer, v divoké přírodě i v blízkosti nekonečných pláží Indického oceánu. Mnohá hřiště jsou položená výše než 1 600 m.n.m. a tak se dá vaše hra bez nadsázky přirovnat k celodenní horské túře. Nádherné prostředí je umocněno prvotřídními službami světové úrovně a díky příznivému podnebí se hraje kdykoliv během roku, což je pro nás středoevropany příjemné především v zimním období.

Golf, moře i divoká příroda

Letíme do Mombasy, kde nás  čeká blankytně modré moře s písčitými plážemi a čtyři golfové hřiště uprostřed nádherné divoké přírody s množstvím zvěře a rozkvetlých květin a s nádhernými pohledy na oceán. Mezi nimi objevíte hřiště postavené v americkém stylu s charakteristickými bunkery, fairwayemi i greeny, kde nešplouchají mořské vlny, ale hru stěžují dvě vodní plochy. Odtud se letecky přesuneme do Nairobi.

Nairobi v golfovém obležení

Moderní kosmopolitní a prosperující hlavní město Keni leží uprostřed nádherné zvlněné krajiny s rozlehlými savanami, obdělávanými políčky a bujnými zelenými lesy, které jsou domovem spousty pestrobarevných ptáků. 7 skvělých osmnáctek, mezi které patří i nejstarší hřiště v Keni, se nachází v dosahu 30 km od centra města. Patří k nim i jednička mezi keňskými hřišti, těžké mistrovské hřiště prý s nejrychlejšími greeny východní Afriky. Z Nairobi směřujeme dále na severozápad až k Viktoriinu jezeru.

Golf ve Velké  příkopové propadlině

Projíždíme oblastí, která je považovaná za srdce Keni a zároveň za jednu z nejkrásnějších oblastí plnou kontrastů a nejpůsobivějších hřišť. Dostáváme se do míst, kde se při odpalech otevírají nekonečné pohledy na růžovou hladinu jezera Nakuru plnou plameňáků a kde začíná pravé safari ve volné přírodě. Tady se pořádně zapotíte, až budete šplhat od jamky k jamce až k té poslední a nejvýš položené. Je to jediné hřiště, na kterém se hraje pořád jen do kopce.

Golfová  hřiště uprostřed divočiny

Tady začíná hon na velkou pětku a další endemické druhy a záleží jen na vás, jak své trofeje ulovíte. Dáte-li přednost pěší túře, automobilu, koňskému hřbetu nebo letu v balonu, nebo se spokojíte se zvuky divočiny nesoucími se na golfové hřiště z okolí.

Golf pod horskými štíty a hříčky přírody

Zážitkem nad zážitky je pohled na bílý čepec upletený ze sněhu a ledu, který neustále nosí druhá největší africká hora Mount Kenya, a to přímo na rovníku. Zasněžená dominanta Keni tvoří jedinečnou kulisu několika golfovým hřištím, kde svou hru začnete odpalem na severní polokouli, ale „putujete“ už na polokouli jižní, což se vám nestane nikde jinde na světě. 

Golf uprostřed plantáží

Mezi plantážemi s ananasem a kávou, v blízkosti vodopádu Thika, je umístěno jedno z nejstarších hřišť, kde si můžete i zaplavat v bazénu, zahrát tenis nebo kulečník. Klub hostí Winston Churchill Cup, který se tady hraje už od roku 1949. U vodopádu si zavzpomínáme na nesmrtelný film o Tarzanovi, který se tam natáčel.

Všechny golfisty doprovázejí „caddíci“, kteří jsou sami velmi dobrými hráči a hřiště znají dokonale, takže vám mohou být nejen milými společníky, ale i dobrými rádci.

Golfová nabídka je hodně rozmanitá a dá se velmi dobře skloubit s dalšími aktivitami.

V Keni je samozřejmostí, že ke skvělému golfu patří i ubytování na vysoké úrovni.

Sylva Santarová


 
< Předch.   Další >