Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Zuzana Mašínová a Edita Nechanická vstupují do profesionálního golfu
Zuzana Mašínová a Edita Nechanická vstupují do profesionálního golfu
Saturday, 02 December 2006

Naše nejlepší hráčka Zuzana Mašínová oznámila České golfové federaci svoje rozhodnutí opustit amatérský golf. Důvodem je úspěšný vstup do nejvyšší ženské evropské soutěže, profesionální Ladies European Tour 2007. Vstup do profesionálního golfu oznámila také Edita Nechanická, která bude hrát profesionální Telia Tour ve Švédsku.

Zuzana Mašínová Zuzana Mašínová z Golf Clubu Praha vévodila ženskému žebříčku poslední tři sezóny, od roku 1997 se pohybovala v první dvacítce. Je mezinárodní mistryní České republiky na rány 2005. Je dvojnásobnou mezinárodní mistryní Řecka 2006 a 2004. Od roku 2000 byla nepřetržitě v reprezentaci České republiky. Podílela se na historicky nejlepším umístění české reprezentace na letošním Mistrovství světa v Jihoafrické republice, kde naše ženy získaly 20. místo. Je trvale členkou Golf Clubu Praha a jeho devítinásobnou mistryní. Je Golfistkou roku ČGF za poslední tři roky. K nynějším úspěchů dovedl Zuzanu Mašínovou golfový trenér Pavel Nič sen. Zuzana Mašínová hledá současné době sponzorskou podporu, nutnou pro účast v náročné profitúře.

Edita Nechanická Edita Nechanická z Royal GC Mariánské Lázně je juniorskou mistryní České republiky 2004, dorosteneckou mistryní České republiky 2001 a mezinárodní mistryní Slovinska 2002. Je vítězkou Evropské juniorské túry 2003, je vítězkou Nick Faldo Junior Series 2003, byla druhá World Junior Championship 2003. Je trojnásobnou mistryní ČR družstev za Mariánské Lázně. K nynějším úspěchům dovedl Editu otec, golfový tréner Oldřich Nechanický.

Amatérský golf České republiky se loučí s vynikajícími hráčskými osobnostmi, které psaly historii českého ženského golfu posledních let. Přejeme hodně úspěchů a štěstí v novém golfové životě.

Autor: Ivan Paggio

Zdroj: Golf.cz 


Související:

 
< Předch.   Další >