Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Woods vyhrál v Dubaji po vynikajícím závěrečném kole
Woods vyhrál v Dubaji po vynikajícím závěrečném kole
Monday, 04 February 2008

Tiger Woods s druhou trofejí z roku 2008Nejlepší golfista světa Tiger Woods vyhrál i druhý turnaj, v kterém letos startoval. Na podniku evropského okruhu v Dubaji včera zvítězil s náskokem jedné rány před německým talentem Martinem Kaymerem, přestože oba do závěrečného dne vstupovali se ztrátou čtyř úderů na Jihoafričana Ernieho Else.

Pátý hráč světa však poslední kolo soutěže Dubai Desert Classic, dotované částkou 2,5 milionu eur (zhruba 65 milionů korun), pokazil a nasbíral 71 úderů.

Naopak Woods po nepovedeném pátečním a především sobotním vystoupení, kdy zahrál dokonce 73 ran, exceloval. Výkonem 65 ran se vrátil na první místo, které mu patřilo už po prvním kole.

Dvaatřicetiletý Američan získal vítěznou prémii 283 tisíc eur (7,3 milionu korun), což však byl jen zlomek částky, kterou inkasoval jako startovné. To údajně činilo tři miliony dolarů (přes 52 milionů korun).

Dva turnaje a dvě vítězství, to není špatné, ne?" komentoval svou letošní bilanci Woods, jenž v Dubaji vyhrál už předloni. Golfový fenomén zvítězil v sedmi z posledních osmi turnajů, v nichž nastoupil.

Před týdnem deklasoval konkurenci v San Diegu, kde triumfoval s náskokem osmi ran.