Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Tiger bude pořádat turnaj ve Washingtonu
Tiger bude pořádat turnaj ve Washingtonu
Monday, 12 March 2007

Tiger Woods na tiskové konferenciNejlepší golfista světa Tiger Woods se představí v nové roli. 5. – 8. července bude americká hvězda hostitelem turnaje ve Washingtonu, který v kalendáři prestižního okruhu zámořské PGA nahradí zrušený podnik v Denveru. Soutěž v americké metropoli, kterou zorganizuje Woodsova nadace, bude mít dotaci šest milionů dolarů.

"Splnil se mi sen. Pamatuji se, že když jsem začínal na tour, a když jsme rozjížděli nadaci, jedním z cílů, které jsme s otcem měli, bylo pořádat jeden z turnajů. Tohle je památný den," uvedl na tiskové konferenci Woods.

Jeho otec Earl se naplnění snu nedočkal, loni na jaře podlehl rakovině. "Přál bych si, aby tu mohl být s námi," dodal první hráč světového žebříčku.

Tiger a jeho nadace se tak spojily s již třetím turnajem na PGA Tour, vedle Deutsche Bank Championship v Bostonu a mimosezonního Target World Challenge v Kalifornii.

Několik hráčů je nespokojeno

Důvod? Woodsův turnaj má být tzv. Invitational, neboli na pozvání s omezeným startovním polem. A to se hráčům nelíbí. Zvláště když Woodsův turnaj nahrazuje zrušený The International, kde mohl být plný počet hráčů, tedy 156.

„Jsem v šoku,“ citovala Brada Faxona agentura AP, stejně jako Riche Beema, který prohlásil, že takový nesmysl už dlouho neslyšel.

Omezený počet účastníků mají také další dva turnaje golfových velikánů, Arnold Palmer Invitational (minimum je 120) a Memorial pořádaný Jackem Nicklausem (minimum 105).

Zdroj: Golf-Digest.cz


Související:

 
< Předch.   Další >