Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Golfisté bojují o domácí tituly v Cihelnách
Golfisté bojují o domácí tituly v Cihelnách
Friday, 10 August 2007

Nejvýznamnější domácí golfová událost roku, mezinárodní mistrovství republiky ve hře na rány, probíhá od středy do soboty na hřišti Astoria Golf Clubu v Cihelnách u Karlových Varů. Na šampionátu hrají nejlepší čeští amatéři a přijela i silná zahraniční konkurence. Obhájci titulu jsou Portugalec Nuno Henriquez a Rakušanka Stefanie Endstrasser, která ovšem nepřijede.

Z českých hráček byla loni druhá Jessica Korda (která se letos ze zdravotních důvodů neúčastní), nejlepším mužem byl na čtvrtém místě Marek Nový.

Limit hendikepu pro muže je 3,0, pro ženy 5,5.  Hraje 95 hráčů a 48 hráček. Přijeli hráči z dvanácti zemí. Nejsilnější hráči přijeli z Anglie, nejsilnější hráčky z Německa. České mistrovství zcela vypustili Rakušané. Bude chybět loňská mistryně Rakušanka Stefanie Endstrasser. Úřadující mistr Portugalec Nuno Henriquez svůj titul obhajovat přijel a první den opaloval jako druhý.
 
Nejlepším hendikepem se může pochlubit Němka Sandra Gal. Má hodnotu 3,7. Nejlepší mužský hendikep má Angličan Andrew Sullivan 3,2. Z našich hráčů se může kladným hendikepem pochlubit dvanáct mužů a dvě ženy. Papírově nejsilnější jsou Marek Nový (+2,3) a Stanislav Matuš (+2,0). V ženách jsou to Kateřina Růžičková (+1,8) a Tereza Vavrušková (+0,2).

Turnaj se hraje na čtyři kola, po polovině soutěže bude postupový cut pro 70 mužů a 24 žen a další hráče a hráčky se stejným výsledkem. Po třetím kole postoupí do závěrečného dne 40 mužů a 15 žen.

První dvě kola se budou započítávat do Poháru národů, soutěže národních týmů, složených ze tří mužů nebo tří žen. V každém kole se týmu započítávají vždy dva nejlepší výsledky. Před rokem získalo Pohár národů družstvo mužů Česka ve složení Miroslav Holub, Marek Nový, Cyril Suk a domácí golfistky Kordová, Zuzana Mašínová a Tereza Vavrušková.
 
Zdroj: Golf.cz, ČTK 

 
< Předch.   Další >