Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow PGA Tour startuje tento týden bez Woodse
PGA Tour startuje tento týden bez Woodse
Monday, 01 January 2007

PGA TourSvětová jednička Tiger Woods vynechá úvodní turnaj nové sezony seriálu PGA Tour, který začíná 4. ledna na Havaji. Americký hráč strávil Vánoce a závěr roku v Coloradu, kde si užíval se svými blízkými na lyžařských svazích, a na vstup do nového golfového roku se chce pořádně připravit.

Na zahajovacím podniku sezony, který v roce 2000 vyhrál, bude Woods chybět potřetí v kariéře. V roce 2003 se zotavoval po operaci kolena a letos byl raději se svým nemocným otcem, který v květnu podlehl rakovině.

"Uvažoval jsem, že bych příští týden hrál, ale nemohl bych se patřičně přichystat. Jsem zvyklý před turnajem věnovat přípravě nejméně týden, což bych teď nestihl. Snad to všichni pochopí," uvedl Woods, který dnes slaví 31. narozeniny.

Rodák z Kalifornie má za sebou další skvělou sezonu. V uplynulém roce vyhrál jedenáct turnajů a dvakrát triumfoval v soutěžích kategorie major - na British Open a PGA Championship.

První start v roce 2007 si Woods naplánoval na konec ledna do San Diega, kde bude obhajovat titul v turnaji Buick Invitational. "Daří se mi tam, čtyřikrát jsem ten turnaj vyhrál. Ale důležitější je, že mi to umožní strávit více času s rodinou," prohlásil Woods.

Na havajském podniku Mercedes Championship bude chybět i třetí hráč světa Phil Mickelson, což spolu s Woodsovou absencí ubírá lesk startu nově založeného seriálu FedExCup. Šampionát, do něhož budou golfisté sbírat body celou sezonu, vyvrcholí play off, které se bude skládat ze čtyř turnajů.
Celkový vítěz získá deset milionů dolarů.

Turnaj bude vysílat Česká televize na stanici ČT4 Sport. Přenosy začínají v pátek v 8:55, protože díky časovému posunu by přímý přenos běžel od 3 hodin ráno.

Zdsroj: Idnes.cz, PGATour.com 


Související:

 
< Předch.   Další >