Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow PGA Grand Slam na Havaji vyhrál posedmé Tiger Woods
PGA Grand Slam na Havaji vyhrál posedmé Tiger Woods
Friday, 24 November 2006
Posedmé vyhrál Tiger Woods speciální turnaj - PGA Grand Slam. Klání, kterého se účastní pouze vítězové major turnajů v sezóně se hraje na Poipu Beach na Havaji. Namísto Mickelsona (vítěz Masters) se zde objevil Jim Furyk. Poslední volné místo (Woods vyhrál dva majory) zaplnil Mike Weir. Čtveřici doplnil ještě vítěz US Open Geoff Ogilvy.Třicetiletý Američan po prvním dnu lukrativní soutěže pro čtveřici hráčů na Havaji zaostával o tři údery za krajanem Jimem Furykem, ale ve středu předvedl s 66 ranami nejlepší výkon turnaje. V konečném pořadí předstihl Furyka o dva údery a získal prémii půl milionu dolarů.

Woods si tak vynahradil nezdar z minulého týdne, kdy v japonském Mijazaki prohrál dodatečný rozstřel o vítězství s Irem Padraigem Harringtonem. Počet svých letošních triumfů zaokrouhlil šampion British Open na deset. "Šlo mi to rozhodně lépe než včera," řekl Woods, který si mohl zapózovat s vítěznou trofejí a havajskými tanečnicemi hula-hula.
Druhý hráč světového žebříčku Furyk inkasoval za dvoudenní vystoupení na Poipu Beach 300 tisíc dolarů, třetí Australan Geoff Ogilvy dostal čtvrt milionu a čtvrtý Kanaďan Mike Weir 200 tisíc dolarů.

Výsledky:
1. Woods (USA) 136 (70+66)

2. Furyk (USA) 138 (67+71)

3. Ogilvy (AUS) 142 (68+74)

4. Weir (CAN) 145 (71+74)


Související:

 
< Předch.   Další >