Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow GREENTOUR 2010 pro začínající golfisty zahájena
GREENTOUR 2010 pro začínající golfisty zahájena
Sunday, 23 May 2010

Green Tour 2010O víkendu 15. a 16. 5. se ve Staré Boleslavi rozběhl již 8. ročník GREENTOUR 2010 (20 víkendových turnajů) pro začínající hráče golfu s HCP 37-54. I přes nepříznivou předpověď počasí dorazilo na hřiště 42, resp. v neděli 44 hráčů, kteří krátce před desátou po seznámení s pravidly a etiketou golfu odstartovali canon startem z 9 jamek. Stará Boleslav je velmi příjemné hřiště, které právě začínajícím golfistům při hře mile pomáhá. Navíc systém turnaje, kdy si hráč projde devítku podruhé, je velkou příležitostí pro zlepšení hry a HCP.

Jednotlivé flighty byly sestaveny dle přání příchozích hráčů, což přispělo k pohodové náladě. Hráče přijeli podpořit nejbližší i jejich trenéři, kteří ochotně přijali roli „kedíků“. Pro řadu z hráčů se jednalo o 1. golfový turnaj, kterého se kdy zúčastnili, a tak fotografie pořízené přímo na místě budou jistě milou vzpomínkou. Odpoledne po dohrání dámy z Mary Kay ošetřily přítomným hráčům ruce a zástupce společnosti Pieroth přispěl s ochutnávkou vín.

Všichni účastníci turnaje získávají cenné body do celoročního žebříčku, kde se hraje o LCD TV, bagy a další krásné ceny. Ti, kteří snížili pod HCP 37 se mohou zúčastnit i dalších turnajů, rozhodující  je HCP při vstupu do celé série tour, který musí být 37 – 54. Další turnaje se konají např. na Ještědu či Kotlině, o tom jak se hraje právě na těchto hřištích se dočtete níže. Více informací o celé tour najdete na www.greentour.cz.

Green Tour Stará Boleslav

Green Tour Stará Boleslav

Ještěd - 9 jamek

Malebná devítka na úpatí ještědského hřebetu, nad hřištěm se tyčí známý televizní vysílač s hotelem. Klasické přírodní hřiště pro rekreační hru dobře využilo zdejší středně kopcovitý prostor. Jamky jsou spíše kratší, v některých místech hraje roli voda, les, remízky.  U zdejšího jediného pětiparu je grýn poněkud ve svahu, je potřeba hrát spíše před něj než na něj. Sedmý grýn je celý v obklopení stromů, rána musí jít přesně na střed. Na fervejích je většinou hodně prostoru, ale  grýny jsou střední až menší velikosti, a tak vyžadují spolehlivou hru ze střední až krátké vzdálenosti. Rekreační hráč se středním a vyšším hendikepem tu může dosáhnout nečekaně dobrého výsledku, pokud se mu na delších jamkách (dva čtyřpary a pětipar) vydaří pár slušných drajvů a pak ho nezklame krátká hra. Pomáhá i to, že se hraje 2x9 jamek, takže hráč po první devítce ví, kde a jak se vyhnout potížím.

www.golfjested.cz

Terezín - 9 jamek

Devítka s výrazně sportovním charakterem, kde se nedosahuje dobrého výsledku snadno. Ferveje lemuje vysoký a hustý raf, je tu také hodně vody, některé jamky provázejí stromy a keře. Hřiště je spíše technického charakteru, vyžaduje přesnější rány a moc toho neodpustí. Hodně ran ale také přidává, a proto si před hrou dobře spočítejte, jaký výsledek je pro vás na té které jamce přijatelný. Hráči s HCP nad 36 tu spolehlivě berou body za dablbogy i horší výsledky. Velice těžká je jamka č. 9, tady by měl slabší hráč hrát jedině na jistotu, železy. Stejně tak dlouhý třípar č. 3 se svými 177 metry a vodou – lepší je přihrát si před grýn. Výhodou může být to, že se hraje prakticky jen z roviny.

www.golfkotlina.cz


Související:

 
< Předch.   Další >