Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Golf (a k tomu lyže či termální lázně) na Slovensku
Golf (a k tomu lyže či termální lázně) na Slovensku
Sunday, 23 May 2010

TálePokud ještě nemáte naplánovanou svoji „golfovou“ dovolenou, poohlédněte se kousek za hranice k našim slovenským přátelům. Není zde sice tolik golfových hřišť jako u nás, ale zato se můžete kochat krásnými horami, využívat luxusních resortů a nudit se rozhodně nebudete ani Vy, ani Vaše děti. 

 

Relax v Tatrách aneb Black Stork se představuje.

Krásné výhledy na Vysoké Tatry zažijete na golfovém hřišti Black Stork (česky černý čáp, slovensky čierný bocian). Před jedenácti lety zde byl otevřen driving range s provizorní klubovnou a nic nenasvědčovalo tomu, že za pár let zde bude mistrovské hřiště se sedmadvaceti jamkami. Dnes je zde kromě hřiště i 350 metrů dlouhé kryté odpaliště, cvičný green pro patování, chipping area a 3 PAR akademie. Po golfu si můžete zajít do rozsáhlého wellness centra s vířivkou, saunami a z bazénu pozorovat měnící se hory, tu krásně rozzářené, jindy mlhou zahalené. A v případě, ze Vás pouze golf neuspokojuje, můžete vyrazit na přelomu jara/zimy na lyže do Lomnického sedla nebo za vhodného počasí na túru k celoročně otevřeným vysokohorským chatám. Ani Vaše děti nezůstanou pozadu, především pro ně je na Slovensku k dispozici mnoho termálních lázní a koupališť s desítkami tobogánů, skluzavek či lanová centra.

Zavítejte na Gray Bear, první 18-ti jamkové  hřiště na Slovensku.

Gray Bear (česky šedý medvěd) Vás skutečně pobaví, nejen designem, scenérií horského údolí, ale i názvy jednotlivých jamek, které vystihují jejich charakter. Hřiště má dvě podoby a dle slov pí.Marie Roháčové (obchodní a marketingová ředitelka) nabývá od první jamky až do konce na dynamičnosti. Hřiště je výzvou pro profesionální i amatérské hráče. Odpaliště jsou v malé vzdálenosti od greenů. Hru ztěžují jak bunkry, tak několik potoků a jezírek, jamka č.18 (viz foto) je toho příkladem. Terén hřiště nepatří mezi ty rovinaté, naopak zde každý golfista uvítá svoji dobrou fyzickou kondici. Tam, kde jsou jamky jen mírně skloněné, narazíte na vysoké smrky a jedle. Nejobtížnější je jamka č.14, nazvaná Ski (délka 551, resp. 448 metrů, par 5). Mezi ty nejhezčí patří naopak jamka č. 2, nazvaná Short neboli Krátká (délka 116, resp. 88 metrů, par 3).
Tále
Tále

Pozvánka: Ve dnech 27. – 30. 5. se na Gray Bear sjedou nejlepší profesionální golfistky včetně Klárky Spilkové. Přijeďte se podívat na turnaj nejvyšší ženské úrovně v rámci série Ladies European Tour a vybrat si třeba místo své příští golfové dovolené.
 

Seznam aquaparků  a termálních lázní:

Aquacity Poprad, www.aquacity.sk

Aquapark Tatralandia, www.tatralandia.sk

Aquathermal Senec, a.s., www.aquathermal.sk

Termálne kúpalisko Podhájska, s.r.o., www.obecpodhajska.sk

Thermal park Bešeňová, www.besenovanet.sk
 

Seznam golfových hřišť na Slovensku, která  stojí za to „odehrát“:

Golfový areál Black Stork Velká Lomnica,  www.golftatry.sk

Golf Club Tále (Gray Bear), www.golftale.sk

Golf Club Welten, Dunajská  Streda – Báč, 18 jamek, www.welten.sk

Golf Club Skalica, www.golfskalica.sk

Golf Club Pegas, Lozorno, www.gcpegas.sk

Golf Park Rajec, Žilina, www.golfparkrajec.sk

White Eurovalley Golf Park, Malacky, 27 jamek, www.golf.sk

Golf & Country Club Hron, Tri duby, Bánská Bystrica, www.golf-hron.sk

Golfový klub Alpinka, Košice, www.golf-alpinka.sk

SPA Golf Klub Piešťany, www.spagolf.sk

River Golf Club, Žilina, www.citygolf.sk

Golf & Country Club Bratislava – Bernolákovo, www.golf.sk

Na co se těšit, aneb zatím ve výstavbě: Golf Resort Senica, www.goldgolf.eu 

 
< Předch.   Další >