Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow PGA European Tour v roce 2009 po letech opět v Česku!
PGA European Tour v roce 2009 po letech opět v Česku!
Friday, 14 March 2008

PGA European TourPo dvanácti letech opět přijedou do České republiky hvězdy světového golfu. Na víkendovém jednání představitelů evropského okruhu PGA v britském Wentworthu bylo rozhodnuto, že jeden z turnajů seriálu PGA European Tour se v roce 2009 uskuteční v Česku. Informaci potvrdil prezident České golfové federace Milan Veselý.

"Turnaj se u nás bude hrát určitě, jen je ještě otázkou, na kterém bude hřišti. Určitě to bude v těsné blízkosti Prahy," řekl Veselý, z čehož je patrné, že elita profesionálních hráčů se představí na Karlštejně, či na Konopišti.

Turnaj se uskuteční buď poslední týden v červenci, nebo první týden v srpnu. "V Evropě se ani v jednom termínu nic nehraje. Prioritní je pokrytí akce televizí a v tom nám turnaje hrané v USA nevadí, protože si časově nekolidují," uvedl Veselý. Podle něj je již podepsána předběžná smlouva s exkluzivním partnerem, jeho jméno ale zatím neprozradil.

Naposledy se v České republice hrál turnaj evropské série PGA v roce 1997 na Karlštejně, kde zvítězil slavný německý hráč Bernhard Langer.

Golfoví příznivci se mohou těšit na skvělou konkurenci. V zámoří se budou ve stejné době hrát Bridgestone Invitational a turnaj kategorie major US PGA Championship. Na těchto podnicích bude startovat přibližně patnáctka předních evropských golfistů, všichni ostatní by měli přijet do České republiky.


Související:

 
< Předch.   Další >