Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow PGA Tour konečně v Česku - 30. 7. 2009 v Čeladné
PGA Tour konečně v Česku - 30. 7. 2009 v Čeladné
Friday, 11 July 2008

PGA Tour v CRČeladná namísto původně vybraného Karlštejna bude v příštím roce hostit golfový turnaj evropské PGA Tour, která se do tuzemska vrátí po dvanácti letech. Soutěž s názvem European Tour Czech Golf Open se uskuteční ve dnech 30. července až 2. srpna 2009 a jeho dotace bude činit 2,5 milionu eur.

Tuzemští příznivci golfu se mohou těšit i na další ročníky, protože společnost Altamira Agency uzavřela 4. července v Londýně s organizací PGA European Tour smlouvu o právech na pětileté pořádání turnaje s opcí na dalších pět let. Rozpočet nejbližšího ročníku bude činit 250 milionů eur.

Za dějiště turnaje byl původně po květnové inspekční cestě komisaře PGA Mikaela Erikssona vybrán Karlštejn. Kvůli údajným nejasným majetkovým poměrům tamního hřiště ale došlo nakonec ke změně. Turnaj evropské PGA Tour se v Česku hrál naposledy v roce 1997 právě na Karlštejně a tehdy zvítězil Němec Bernhard Langer.

"Dlouho jsme zvažovali, kde Czech Golf Open hrát. Po přihlédnutí ke všem aspektům a expertnímu doporučení vedení evropské PGA jsme se rozhodli pro Čeladnou," vysvětlil volbu místa Peter Kovarčík z Altamira Agency. "Věříme, že první ročník bude velmi dobrý, a pokud ano, tak není důvod hřiště pro další ročníky měnit," dodal Kovarčík.

Vzhledem k avizované výši dotace by se měla v Čeladné sejít špičková konkurence. "Cílem pořadatele je stát se organizátorem jednoho z nejprestižnějších turnajů PGA European Tour a přivést do Čeladné minimálně deset z dvaceti nejlepších hráčů evropského žebříčku," řekl Kovarčík a jako možné účastníky uvedl slavná jména jako Miguel Ángel Jiménez, Colin Montgomerie, Sergio García, Ernie Els, Lee Westwood, Padraigg Harrington či Retief Goosen.

Turnaj se bude hrát dva týdny po prestižním British Open, což zaručuje, že hráči startující na americké PGA Tour budou v Evropě. Navíc se v Severní Americe v termínu Czech Golf Open nebude hrát žádný významný turnaj.
Turnaji bude předcházet 29. července tradiční "pro-am", soutěž 48 týmů složených z jednoho profesionála a tří amatérských hráčů. Samotného turnaje se zúčastní 150 profesionálů a šestice českých amatérů. Po druhém kole bude následovat cut, kterým do dvou závěrečných kol projdou hráči do 65. místa.

Czech Golf Open se stane součástí evropské PGA Tour v roce, který bude ve znamení nové éry. Celá sezona bude pojata jako takzvaná Race to Dubai. Soutěž o bonus 10 milionů dolarů vyvrcholí 19. až 22. listopadu turnajem Dubai World Championship pro nejlepších šedesát hráčů.


 
< Předch.   Další >