Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Golf klub Šumava bude mít do 2 let nové hřiště v Liščí louce
Golf klub Šumava bude mít do 2 let nové hřiště v Liščí louce
Wednesday, 09 January 2008

V západočeské části Šumavy vznikne první golfové hřiště určené pro širokou veřejnost, nikoli mistrovským golfistům. Soukromou investici v příhraniční lokalitě Liščí louka u Nýrska, která počítá s evropskými penězi, podporuje Plzeňský kraj. ČTK to řekla radní pro cestovní ruch Olga Kalčíková.

"Současná cvičná louka, která je v soukromém majetku, se výrazně rozšíří," dodala. Podle ředitelky sdružení Golf klub Šumava (GKŠ) Hany Novosadové tam vznikne do dvou let za šest až devět milionů korun kvalitní šestnáctihektarové hřiště, penzion s deseti lůžky a restaurace. Stavba začne už letos na jaře. "Zájem turistů i místních lidí je velký," dodala ředitelka. Devítijamkové hřiště, které chce získat registraci České golfové federace (ČGF), by zároveň sloužilo jako základna pro přátele z Furth im Waldu a Chamu, kteří zakládají vlastní oddíl. Nejbližší české hřiště je ve více než 60 km vzdáleném Alfrédově na Tachovsku.

V Liščí louce, která je shodně osm kilometrů od Nýrska i od Všerub na Domažlicku, nepůjde podle Kalčíkové "o žádné hřiště na světové úrovni," ale o aktivitu sdružení přátel golfu. Na rozšíření půjdou evropské peníze z programu ROP, v němž má Jihočeský a Plzeňský kraj schváleny na léta 2008 až 2013 miliardy korun. "Chceme stihnout přihlásit se do druhé výzvy do 14. března," řekla Novosadová. Akce, která má podle Kalčíkové šanci získat 30 až 56 procent dotací, už má územní rozhodnutí a brzy požádá o stavební povolení. Při přestavbě se tam stále bude hrát.

Oblast blízko bukové rezervace Jezvinec je turisticky silně navštěvovaná. Není tam žádný průmysl ani zemědělské farmy. Atraktivní je blízká Medvědí kaple a bývalý kostel Červené dřevo, poslední zbytek po sudetských vesnicích. Na tomto pietním místě Němci opravili základy, náhrobky a vztyčili kříž. Liščí louka leží přímo na evropském rozvodí Dunaje a Labe a vede tam řada pěších linií včetně naučných stezek a Pošumavská cyklotrasa podél státní hranice. Poblíž hřiště, které má být "přátelské a cenově dostupné", je podle Kalčíkové řada penzionů.

GKŠ má 110 členů. Projekt počítá s návratností nejdéle do tří let. Golf klub byl založen v roce 2001, v roce 2003 byl přijat do ČGF. V Plzeňském kraji jsou profesionální hřiště mimo Alfrédova ještě u Dýšiny a Spáleného Poříčí na Plzeňsku a v Darové na Rokycansku.


 
< Předch.   Další >