Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow GD vydal žebříček nejmocnějších mužů českého golfu
GD vydal žebříček nejmocnějších mužů českého golfu
Wednesday, 09 January 2008

Václav Klaus na golfuNejmocnějším mužem českého golfu je prezident České golfové federace Milan Veselý. Tvrdí to ve svém nejnovějším vydání česká mutace magazínu Golf Digest, která přináší žebříček 50 nejvlivnějších lidí v českém golfu.

Zatímco v jeho čele je oficiální svazový šéf, na jeho konci bývalý tenista Petr Korda, který se v golfu již delší čas významně angažuje. Do elitního žebříčku se ale dostali například také desetibojař Roman Šebrle, platící za vášnivého hráče, či začínající golfista prezident Václav Klaus, který o golfu řekl následující:

"Golf mi připadá jako statická, nekontaktní hra a vyžaduje strašně moc času, který nemám. Je v krásných prostředích, to by mě určitě moc těšilo, ale i když mi každý říká: ze všech tvých sportů a vztahů k míčkům různé velikosti by ses` ten golf určitě naučil, já si tím tak úplně jistý nejsem."

Padesátka jmen byla v tuzemsku sestavena poprvé a časopis tím hodlá založit tradici výročního pořadí, jehož pravidelná obměna bude zrcadlit vývoj golfu v uplynulém roce. Podobné žebříčky jsou v zahraničí běžné, a to nejen v golfu - již delší čas sestavuje podobné fotbalové pořadí magazín Hattrick.

Vzhledem k provázanosti golfu s ekonomikou, politikou i dalšími sférami společnosti se v žebříčku neobjevují pouze lidé přímo z golfové branže, funkcionáři a trenéři, ale také ti, pro které je golf jednou z životních aktivit. Jsou zde úspěšní byznysmeni, vlastníci golfových hřišť a klubů, ale také známí manažeři. Do padesátky se dostali třeba i premiér Mirek Topolánek či herec a moderátor Marek Eben.

Vzhledem k tomu, že českému golfu chybí významný reprezentant v profesionálních turnajích, hráče zastupuje český rodák s německým občanstvím Alexander Čejka.


Související:

 
< Předch.   Další >