Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow ČGF povede dál Veselý
ČGF povede dál Veselý
Monday, 16 March 2009

Judr. Milan VeselýPrezidentem České golfové federace bude i nadále Milan Veselý. Do čtyřletého funkčního období byl na sobotní konferenci v Praze zvolen již potřetí za sebou. Z 376 hlasů dostal hned v prvním kole nadpoloviční počet 198 hlasů, takže se o dalších kandidátech už nehlasovalo. Místopředsedou ČGF byl zvolen Jan Jenčovský, po odstoupení ostatních uchazečů jediný adept na tento post.

Původně ohlášený jediný protikandidát na post prezidenta Jenčovský svoji kandidaturu nejprve v průběhu konference stáhl, později ji však znovu ohlásil. Vedle něj byli v průběhu jednání na prezidentský post navrženi ještě bývalý viceprezident Jan Herman a Petr Uhlík.

Veselý prohlásil, že celé funkční období nevyužije. "Do dvou let předám funkci svému nástupci, který si to zaslouží a se kterým vyslovíte souhlas. Stanovy a český golf je třeba změnit radikálně, což připravíme v roce 2009," řekl Veselý.

Vyslovil spokojenost s rozvojem českého golfu v posledních letech. "Oproti roku 2001 máme čtyřikrát více hřišť i členů. Nyní však nastává doba krize a do golfu půjde méně peněz," řekl Veselý.

Právě proto však podle něj poroste role ČGF. "Je třeba spojit tradice se světem podnikání. Golfová federace se nedá řídit na principech byznysu, ten v golfu musí zůstat na straně majitelů a provozovatelů hřišť," dodal prezident federace.

Mezi hosty jednání byl i Gonzaga Escauriaza, prezident Evropské golfové asociace a zároveň prezident Španělské golfové federace. "Potřebujeme takové země, jako je Česká republika. Vydali jste se cestou rozvoje tohoto sportu, jaký nemá v Evropě obdoby, a jen vám držíme palce," uvedl ve svém vystoupení Escauriaza.

Ze sportovních výsledků si vedení českého golfu nejvíce cení sedmého místa juniorek na ME družstev ve Skotsku, což je historicky nejlepší umístění, či devatenácté pozice Jessiky Kordové na US Open. Golfové činovníky potěšil i suverénní postup mužů a juniorů z kvalifikace na ME 2009.


Související:

 
< Předch.   Další >