Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Česká golfová federace přijala třináct nových klubů
Česká golfová federace přijala třináct nových klubů
Monday, 05 March 2007

ČGFO třináct nových klubů se na sobotní konferenci rozrostla Česká golfová federace, která tak sdružuje již 124 subjektů. Zájem o tento sport v posledních letech neustále vzrůstá a ČGF má v současné době 32.259 členů. Golfisté mohou hrát na 68 hřištích a ve více než třicítce hal, dalších téměř třicet hřišť se staví.

Konference ale z řad ČGF také jednoho člena vyloučila, pro neplnění základních povinností přišel o členství European Golf Country Club.

"Ještě v roce 2002 jsem říkal, že se trochu pohnuly ledy a v ČR začíná výstavba hřišť. V té době jsme měli 9000 hráčů. Nyní máme již 68 znormovaných hřišť a přes třicet tisíc golfistů," řekl na konferenci v Praze prezident ČGF Milan Veselý. Připomněl také, že golf zaujímal po řadu let v českých sportovních statistikách poslední místa. "Až neuvěřitelně proto zní skutečnost, že nyní jsme s počtem golfistů a klubů na 11. místě v pořadí sportů a lze předpokládat, že v příštích letech se zařadíme hned za fotbal, hokej, tenis a volejbal," zdůraznil Veselý.

Jeho zásluhou dosáhl český golf výrazného úspěchu na diplomatickém poli: Veselý byl na říjnové výroční konferenci evropské asociace EGA v Lucembursku zvolen členem exekutivy. Čeští organizátoři také úspěšně zvládli pořádání mezinárodních akcí - v Mariánských Lázních se uskutečnily prestižní soutěže St.Andrews Trophy a J.Leglise Trophy, na nichž startovali nejlepší amatérští hráči z celé Evropy.

Vedení federace hodně sází na mladé golfisty; loni vzniklo deset tréninkových center mládeže, letos se jejich počet ještě zvýší. Začaly se projevovat i výsledky spolupráce s jedním nejlepších světových trenérů Angličanem Keithem Williamsem: reprezentační celek žen obsadil pod jeho vedením na mistrovství světa 20. místo, což oproti minulému šampionátu znamenalo posun o patnáct pozic.

Zdroj: ČTK


Související:

 
< Předch.   Další >