Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Brian Bateman proměnil životní putt, vyhrál Buick Open a posunul se o 270 míst
Brian Bateman proměnil životní putt, vyhrál Buick Open a posunul se o 270 míst
Monday, 09 July 2007

Brian BatemanPři neúčasti několika hráčů ze světové špičky se radoval z životního úspěchu na golfovém turnaji americké PGA v Grand Blanku domácí outsider Brian Bateman. Čtyřiatřicetiletý hráč si první titul zajistil díky birdie na poslední jamce. Kdyby jeden úder neušetřil, musel by s třemi soupeři absolvovat dodatečné play off. Trojici krajanů ale na Buick Open nechal za sebou.

"Byl to putt, který mi změnil život," řekl Bateman, který si na osmnáctce přihrál míček na necelých pět metrů k jamce a rozhodující úder proměnil. Díky tomu získal prémii 882.000 dolarů. Jen jednou za pět let působení na americké tour si přitom Bateman za celý rok vydělal více; v sezoně 2004 to ale bylo jen o zhruba dvacet tisíc.

Český rodák Alex Čejka měl druhou polovinu soutěže slabší a nakonec obsadil 43. místo.

První titul na okruhu americké PGA pomohl Brianu Atemanovi ve světovém žebříčku golfistů překonat 270 míst. Oproti 408. pozici, z níž vstupoval do turnaje Buick Open, je v novém pořadí na 138. místě.

Hřiště: Warwick Hills Golf & Country Club, Grand Blanc, MI
Obhájce: Tiger Woods - USA, 264 (24 pod PAR)
Začátek: 28. června, 2007
PAR: 36-36--72
Délka v yardech: 7,127
Dotace: $4,900,000