Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality
Zpravodajství z golfu
Tiger Woods vyhrál vlastní turnaj a má letos 11 titulů
Monday, 18 December 2006

Tiger Woods drží trofej vítěze Target World ChallengeNejlepší golfista světa Tiger Woods získal už jedenáctý letošní titul, když v neděli triumfoval na turnaji s názvem Target World Challenge, který sám pořádá v kalifornském Thousand Oaks. Americký hráč díky 66 úderům v posledním kole porazil Australana Geoffa Ogilvyho, který na závěr soutěže předvedl výkon o pět ran horší.

Celý článek...

Ernie Els po roce vyhrál turnajový titul

Ernie ElsGolfista Ernie Els ukončil na domácím turnaji v Jihoafrické republice své roční čekání na titul. Sedmatřicetiletý hráč předvedl v dnešním závěrečném kole South African Open vynikající výkon, hřiště s parem 72 obešel na 65 úderů a získal 62. trofej v kariéře. Druhého krajana Trevora Immelmana, za nímž po třech kolech zaostával o tři rány, stejným rozdílem porazil. Celkovým výkonem 264 úderů navíc Els o tři rány překonal nejlepší vítězný výkon na hřišti v Humewood Golf Clubu.

Tiger Woods poosmé nejlepším hráčem PGA Tour
Thursday, 14 December 2006

Tiger WoodsGolfista Tiger Woods získal už poosmé Trofej Jacka Nicklause, tedy cenu pro nejlepšího hráče na okruhu americké PGA, o jejímž majiteli rozhodují hlasy samotných golfistů. Cena se uděluje od roku 1990 a nikdo jiný ji dosud nezískal více než dvakrát.

Woods letos vyhrál osm turnajů, z toho šest za sebou, přestože se vyrovnával se smrtí svého otce Earla a dva měsíce tak nehrál žádnou soutěž.

Paul Casey zvolen nejlepším golfistou Evropské PGA
Tuesday, 12 December 2006

Paul CaseyDevětadvacetiletý anglický golfista Paul Casey byl vyhlášen nejlepším hráčem roku na Evropském okruhu PGA. Ten letos získal titul na turnajích China Open, v Gleneagles a na mistrovství světa ve hře na jamky. Jen těsně pak prohrál souboj o první místo v evropském finančním žebříčku.

Od Ira Padraiga Harringtona, který vydělal 2,489.336 eur, ho dělilo 34.252 eur. navíc hrál klíčovou roli při vítězství evropského týmu nad výběrem USA v Ryder Cupu, když neprohrál ani jeden ze svých čtyř zápasů.