Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Tigerovi pomohla hlava divačky, García krůček od titulu
Tigerovi pomohla hlava divačky, García krůček od titulu
Saturday, 21 July 2007

Tiger kontroluje stav zraněné divačkyŠpanělský golfista Sergio García je krůček od triumfu na British Open. Pokud své tažení dotáhne do vítězného konce, stane se po osmi letech prvním Evropanem, který vyhraje turnaj elitní kategorie major. Dnes zahrál na osmnácti jamkách tři rány pod par. Celkově vede s náskokem tří úderů před Stevem Strickerem. 

Čtyřicetiletý americký golfista byl hvězdou dnešního dne, když na třetí kolo potřeboval jen 64 ran, čímž vyrovnal rekord hřiště ve skotském Carnoustie. Stejného výkonu tady dosáhl před dvanácti lety na Scottish Open Brit Colin Montgomerie.

Stricker se díky tomu posunul z dvacátého místa až těsně pod vrchol. "Bylo to skvělé kolo a mám ještě jeden den, abych v tom zkusil pokračovat," řekl britské BBC.

Malého zázraku se naopak nedočkal nejlepší golfista světa Tiger Woods. Stejně jako v prvním kole zahrál hřiště na 69 ran a s celkovou bilancí jeden úder pod par se dělí o patnáctou příčku se ztrátou osmi ran na vedoucího Garcíu. Od sedmičky golfistů na třetí příčce ho však dělí jen dvě rány.

Woodsovi dnes pomohla i třiašedesátiletá divačka, jež hlavou srazila jeho míček na šesté jamce na fairway, který se po úvodním odpalu vychýlil z ideální dráhy.


Související:

 
< Předch.   Další >