Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Rekord na LPGA - nejmladší hráčce je 11 let
Rekord na LPGA - nejmladší hráčce je 11 let
Wednesday, 31 October 2007

Ariya JutanukarnJedenáctiletá thajská golfistka  se probojovala do hlavní části turnaje ženského okruhu LPGA v Pattayi. Překonala tak o pět měsíců dosavadní rekord Američanky Michelle Wieové a turnaj prestižního seriálu si zahrála jako nejmladší hráčka historie. Za svůj výkon si vysloužila zmrzlinu s čokoládovou polevou, protože ještě nemůže dostávat peníze.

"Jsem nadšená a nervózní zároveň. Moc se těším, že si zahraju s nejlepšími hráčkami, ale současně budu pod tlakem, protože hodně lidí bude čekat, co předvedu," citovala média před turnajem thajskou školačku, která se postavila například švédské hvězdě Annice Sörenstam nebo Američance Paule Creamer.

O rozruch se v Pattayi postarala i o dva roky starší sestra Jutanukarn Moriya. Ta sice kvalifikací neprošla, ale v hlavním turnaji nechyběla - mladší sestře dělala caddyho, přestože je jen o kousek vyšší než bag na hole.

Ariya nakonec skončila na 51. místě s výsledkem + 9 (75, 74, 74, 74 = 297), turnaj vyhrála Suzann Pettersen s výsledkem - 21.


Související:

 
< Předch.   Další >