Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Místo hnědouhelného dolu bude na Ústecku nové golfové hřiště
Místo hnědouhelného dolu bude na Ústecku nové golfové hřiště
Friday, 16 March 2007

Na místě bývalého hnědouhelného dolu Gustav u Ústí nad Labem začne letos v létě fungovat nové golfové hřiště. Celá plocha s 18 jamkami je připravena včetně závlah, odpališť, greenů a překážek. Provozovatelé nyní čekají, až dostatečně vyroste zasetá tráva a budou moci zprovoznit prvních devět jamek. ČTK to řekl Petr Lepša ze společnosti CZ Golf, která hřiště provozuje. 

Vybudování hřiště podle Lepši stálo zhruba 50 milionů korun. Kromě hřiště s 18 jamkami zde vyroste i klubovna se zázemím pro hráče. V budoucnu by na hřišti měla fungovat i devítijamková akademie pro začínající hráče.

Charakter hřiště, jehož projektanty jsou Ing.Arch.Zdeněk Šťastný, Ing.Bohuslav Shejbal a Milan Ištok, využívá krajinné předpoklady zalesněného okraje bývalého dolu a okolí přírodního jezera vzniklého zatopením původních slojí. První devítka zahrnuje členité a rozmanité dráhy se zajímavým převýšením, z větší části jsou odpaliště tvořena terasovými úpravami. Většina jamek druhé devítky obklopuje jezero, ale i zde se hráči setkají se dvěmi jamkami umístěnými znatelně výše nad okolním terénem.

Pozemky bývalého dolu společnost před rokem získala za tři miliony od města Ústí nad Labem. Vymodelovat hřiště v tomto terénu nebylo podle Lepši příliš složité. Pro vytvoření drah byla například využita zemina vybagrovaná z vodní nádrže, na které dobře roste tráva. Právě její růst zatím brzdí spuštění hřiště. Na prvních devět jamek se hráči dostanou nejspíše letos v červnu, druhou polovinu hřiště chtějí provozovatelé spustit co nejdříve.

Oblast, kde hřiště vyrostlo, je velmi poničená. Jde o bývalý důl, ve kterém se podle ústeckého archiváře Vladimíra Kaisera až do šedesátých let minulého století těžilo uhlí. V sousedství hřiště je několik skládek, komunální i průmyslová, které zde budou fungovat ještě řadu let. Od hřiště je má oddělit pás stromů. Až zde ukládání odpadu skončí, město tu hodlá vybudovat rekreační zónu. Poblíž hřiště je i ústecké letiště a dálnice D8 Praha Drážďany. Provozovatelé hřiště doufají, že dálnice do Ústí nad Labem přivede golfové turisty. 


 
< Předch.   Další >