Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Colonial Invitational: Sabbatini porazil v rozstřelu Furyka a Langera
Colonial Invitational: Sabbatini porazil v rozstřelu Furyka a Langera
Tuesday, 29 May 2007

Rory Sabbatini na Colonial Invitational v TexasuJihoafričan Rory Sabbatini prokázal nejlepší nervy v rozstřelu tří golfistů o vítězství na turnaji americké PGA ve Fort Worthu v Texasu. Po čtyřech kolech nasbírali 266 úderů také Němec Bernhard Langer a Američan Jim Furyk, rozhodnutí ale přinesla už první jamka v play-off.

Na turnaji Colonial Invitational se dlouho držel ve hře o přední příčky i český rodák Alex Čejka. V polovině soutěže byl na průběžném šestém místě, ale o víkendu dvakrát překročil par hřiště a dělí se o konečnou 36. pozici. S ní byla spojená prémie 25.230 dolarů, vítězný Sabbatini si na konto připsal milión a 80 tisíc dolarů.

Vítězství pomohlo Sabbatinimu k posunu ve výkonnostním světovém žebříčku o dvě místa na čtrnácté. Pořadí nadále neohroženě vládne Američan Tiger Woods, který v Texasu nestartoval. Český rodák s německým pasem Alex Čejka figuruje stále na konci čtvrté stovky.

Sabbatini si letos říkal o titul už několikrát, na jaře skončil třikrát za sebou v první trojce (Masters, Byron Nelson Championship, Wachovia Championship). A sebevědomí mu nechybí. „Řekl jsem manželce, že do konce roku budu v první světové desítce a že mě nic nezastaví. Mým cílem v příštím roce bude zřejmě číslo jedna na světě.“

V pořadí na základě výdělků si Sabbatini polepšil už na pátou příčku, když se přiblížil hranici tří milionů dolarů.

Hřiště: Colonial Country Club, Fort Worth, TX
Obhájce: Tim Herron - USA, 268 (12 pod PAR)
Začátek: 24. května, 2007
PAR: 35-35--70
Délka v yardech: 7,054
Odměna: $6,000,000