Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Will MacKenzie: umýval nádobí, jezdil s náklaďákem a dnes je v balíku
Will MacKenzie: umýval nádobí, jezdil s náklaďákem a dnes je v balíku
Saturday, 13 January 2007
Will MacKenzieAmerický golfista Will MacKenzie má život jako na houpačce. Ještě před nedávnem měl hodně hluboko do kapsy a ke golfu daleko. Přespával v kabině náklaďáku, umýval nádobí, obsluhoval lyžařský vlek. Po pěti letech se ale vrátil na greeny a dnes má na kontě statisíce dolarů. A letos si dokonce v úvodním podniku sezony připsal v Kapalua na Havaji dělené čtvrté místo.

Místo nepohodlného převalování se na zadním sedadle trucku se může oddávat snění golfového profesionála v luxusním hotelu. Na americké PGA bere vítěz většinou více než milion, na posledního hráče pořadí čeká 50.000 tisíc dolarů a MacKenzie si už kvůli penězům nemusí máchat ruce v dřezu plném špinavého nádobí.

"Když jsem přijel na turnaj, řekl jsem si - snaž se, i na posledního čeká pořádný kus dortu," vzpomínal.

S golfem začínal jako dítě, poté patřil mezi nejlepší juniory a podobně jako Mickelson, Duval nebo Leonard brázdil turnaje. Prošel kvalifikační školou a v druhém roce svého působení na túře se dokonce dočkal titulu. Přesto se jeho kariéra ubírala poněkud trnitou cestou.

Od nádobí k profesionálům

Většina hráčů neskončí s golfem na střední škole, nepřeskočí univerzitu a z rozmaru nezamíří do Montany. Žádný z hráčů pohybujících se na PGA Tour nezahájil svou pouť pětiletou "odbočkou", během které by přespával na zadním sedadle náklaďáku, umýval nádobí v hotelech a přivydělával si obsluhováním lyžařského vleku. Po jednom dobrodružství má MacKenzie dokonce kvůli podchlazení dodnes zhoršenou citlivost v konečcích prstů na nohou.

Přesto bere MacKenzie tuto etapu svého života s nadhledem. "Kdo ví, jak by to dopadlo, kdybych šel na univerzitu? Možná bych tady byl dříve, ale třeba bych také na univerzitě vyhořel," neláme si hlavu s minulostí.

Jak by ne, po návratu na golfové greeny má na svém kontě již jeden titul na PGA (zvítězil vloni na Reno-Tahoe Open). S výdělkem téměř 900.000 dolarů skončil přesně na stém místě finančního pořadí.

Na své staré lásky sice nezapomněl, stále se prohání na kajaku, snowboardu nebo surfu, nicméně jeho život teď naplňuje také golf. Na úvodním podniku letošní sezóny obsadil v Kapalua na Havaji dělené čtvrté místo a jeho konto se rázem rozrostlo o dalších 260.000 dolarů.

Zdroj: Idnes.cz, Novinky.cz

 


 
< Předch.   Další >