Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Turnaj The International v Denveru zrušen - nezískal Woodse
Turnaj The International v Denveru zrušen - nezískal Woodse
Wednesday, 14 February 2007

Po neúspěšném pokusu zlákat ke startu světovou jedničku Tigera Woodse se organizátoři rozhodli zrušit golfový turnaj v Denveru, který figuroval v kalendáři prestižní PGA Tour 21 let. Od roku 1999 se pořadatelům nedařilo najít silného sponzora a jedním z hlavním důvodů byla podle ředitele soutěže Jacka Vickerse neúčast Woodse v posledních ročnících.

Turnaj doplácel rovněž na nevhodný termín, kterému nepřišli na chuť hráči ani sponzoři.

Turnaj proslulý svým modifikovaným skórovacím systémem stableford (0 bodů za par, +2 body za birdie, +5 za eagle, -1 za bogey, -3 za double bogey a horší) se měl hrát v novém termínu 5.- 8. července 2007.

"Došlo to tak daleko, že jsem musel volat Tigerovi, zda by v příštích pěti šesti letech byl ochoten přijet dvakrát třikrát hrát. Tuto záruku jsem nedostal, a najít sponzora, když v poli nemáte Woodse, je strašně těžké," řekl Vickers.

S pochopením však dodal, že nejlepší hráč světa nemůže být všude. "Naprosto chápu, že se nikdy nemůže zavděčit všem," dodal. PGA Tour se pokusí zrušený turnaj do dubna nahradit. Adepty jsou Washington, Filadelfie, Minneapolis nebo Kansas City.

Zdroj: ČTK


 
< Předch.   Další >