Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Nová osmnáctka na Pardubicku otevře v červenci
Nová osmnáctka na Pardubicku otevře v červenci
Sunday, 13 May 2007

Golf Resort Kunětická HoraPříznivci golfu z východních Čech by během několika měsíců měli mít k dispozici nové rozsáhlé golfové hřiště. Vzniká na dřívějších úložištích popílku elektrárny Opatovice u Dříteče na Pardubicku. Podle Milana Nováka, místopředsedy představenstva společnosti Greengolf Pardubice, která je buduje, by hřiště a jeho zázemí mělo patřit k nejlepším v zemi. 

"Chtěli bychom na konci června kolaudovat, v červenci plánujeme zkušební provoz a začátkem srpna by měl areál začít normálně fungovat," řekl ČTK Novák.

V zeleném trávníku na 140 hektarech plochy bude hráče čekat 18 jamek, na ploše se nachází také několik vodních ploch. Projekt navrhl australský architekt Graham Marsh.

"Z části se využila odkaliště, které elektrárna zrekultivovala a připravila pro stavbu. Následně jsme tam navezli 700.000 tun popílku, z nějž se tvaroval terén. Nic jiného by se na odkališti vybudovat nedalo, všude je spodní voda," uvedl Novák.

Podle něj bude projekt nazvaný Golf Resort Kunětická Hora na české poměry nadstandardní. Kromě hřiště bude v areálu také klubovna s plochou 3500 metrů čtverečních, hotelové zařízení s 60 lůžky, tréninkové centrum a veškeré zázemí potřebné pro golfovou akademii.

Za projektem Golf Resort Kunětická Hora stojí pardubická společnost Greengolf Pardubice. "Celkové náklady dosáhnou několika set milionů korun, návratnost lze očekávat tak za 15 let," řekl Novák.

V budoucnu má firma s lokalitou i další plány. Měl by zde vzniknout ještě tenisový areál s halou, bývalá šest kilometrů dlouhá cesta po hrázi dřívějšího popílkoviště by se měla vyasfaltovat a přebudovat na stezku pro cyklisty a příznivce kolečkových bruslí, chybět by nemělo ani minigolf a hřiště pro volejbal a plážový volejbal. "Bude to multifunkční sportovní areál pro Pardubice a Hradec Králové," věří Novák.

V Pardubickém kraji dosud fungují dvě golfová hřiště s devíti jamkami ve Svobodných Hamrech na Chrudimsku a Lázních Bohdaneč na Pardubicku. V České republice je podle České golfové federace 75 venkovních golfových hřišť, toho 24 osmnáctijamkových a 51 devítijamkových.

Odkazy:

Golf Resort Kunětická Hora

Zdroj: ČTK


 
< Předch.   Další >