Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Kam v zimě za golfem v ČR? Na trenažéry!
Kam v zimě za golfem v ČR? Na trenažéry!
Wednesday, 08 November 2006
Golfové indoory lze najít ve všech krajích. Největší nabídku indoorů má Praha, kam se v zimě sjíždí mnoho golfových příznivců z okolí. Ve středních Čechách trvá golfová sezona asi nejdéle. Některá tamní hřiště mají otevřeno bez přestávky. Důvodem jsou podle Vandy Vlčkové z golfového klubu Resort Paradise dobré klimatické podmínky. Celoroční dostupnost nabízí například Golf Club Poděbrady. "Pokud na hřišti není souvislá vrstva sněhu, hrají se zimní turnaje. V opačném případě využívají členové hřiště k běžkování," uvedla manažerka klubu Lenka Dbalá. Kromě toho mohou členové v zimě trénovat na trenažérech v indoor hale.

Kryté sportoviště s trenažéry otevřel 1. listopadu také golfový areál v Beřovicích. "Indoor pojme v jedné hodině asi 12 lidí, když se hraje turnaj, může zde být i více hráčů. Využíváme ho také na firemní akce," řekla manažerka areálu. Hala bývá nejvíce obsazena v odpoledních a večerních hodinách. Ceny za hodinu se v golfovém indooru pohybují od 300 do 500 korun.

Karlštejnské hřiště svým členům nabízí přes zimu bezplatné využívání trenažérů v pražském golfovém klubu Erpet. Zasněžená pláň pod Karlštejnem se pak každoročně mění v areál pro běžkaře. "Běžkuje se na okruzích 1,5 nebo pět kilometrů dlouhých," uvedla ředitelka Golf Resortu Karlštejn.

V Karlovarském kraji většina golfových areálů s nepříznivým počasím osiřela. Za hrou přicházejí jen někteří nadšenci. Mohou přitom využít zlevněných tax. Na golfovém hřišti v Karlových Varech zaplatí nyní namísto 1650 korun v sezoně za hru na osmnáctijamkovém hřišti pouze 1000 korun. "Návštěvnost je už dost slabá. Budeme mít otevřeno do 31. prosince. Pak bude následovat tradiční Novoroční odpal a do poloviny února zavřeme," řekl ČTK ředitel areálu Karel Mařík. Golfové hřiště v Olšových Vratech bude letos opět otevřeno pro běžkaře.

Na jižní Moravě fungují čtyři oficiální golfová hřiště, tři osmnáctijamková a jedno poloviční. Běžkaři mohou v zimě využívat například areál v Kořenci na Boskovicku. Návštěvnost se ale s golfovou sezonou nedá srovnat. Od prosince do března zůstává nevyužito hřiště ve Slavkově u Brna. Zimu mohou golfisté přečkat v několika indoorových centrech. Jejich nabídka bude ale tentokrát slabší, brněnské ID Golf centrum se třemi trenažéry letos skončilo.

Většina golfových areálů a klubů v Moravskoslezském kraji má díky golfovým trenažérům celoroční provoz a během zimních měsíců zavádí zlevněné vstupy.

Pouze přes zimu je například otevřeno indoor centrum v Ostravě na výstavišti Černá louka. Až beskydskou krajinu zasype sníh, promění se golfové areály Ropice a Čeladná v ráj pro běžkaře. Provozovatelé areálu v Ropicích se navíc rozhodli, že milovníkům golfu zpestří dlouhou zimu jízdou na sněžných skútrech. Nakoupí jich pět a půjčovat je chtějí začít zhruba od poloviny prosince.

V jižních Čechách jsou zimní golfová centra v Českých Budějovicích a Písku, venkovní hřiště jsou většinou přes zimu zavřena. Největší nabídku golfových trenažérů má Holiday Fitness Club v Českých Budějovicích, který nabízí golfový stimulátor s 3D grafikou a velkým výběrem hřišť. Na Jindřichohradecku, kde bývá přes zimu hodně sněhu, jsou využívány běžkařské trasy v okolí golfových areálů.

Zdroj: ČTK, GolfPortal.cz


Související:

 
< Předch.   Další >