Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Ještě jedna nová osmnáctka ve Vinoři?
Ještě jedna nová osmnáctka ve Vinoři?
Monday, 15 October 2007

Druhé golfové hřiště chce ve Vinoři vybudovat společnost Sekyra Group. K plánům areálu o 27 jamkách přibyl ještě projekt dalšího hřiště s 18 jamkami. Menší hřiště by mělo být zřízeno poblíž vinořského zámku a Vinořského parku. 

Společnost Sekyra Group, která v staví ve Vinoři stovky nových bytů, v současné době plánuje vybudování golfového hřiště , které bude mít 27 jamek, a to na pozemcích na sever od Mladoboleslavské ulice. Podle sdělení starosty Vinoře Františka Švarce je pro tento záměr již změněn územní plán a zastupitelstvo Vinoře je mu nakloněno.

Nyní chce Sekyra Group zřídit ještě další golfové hřiště. Mělo by mít 18 jamek a nacházet se má kolem vinořského zámku, na pozemcích těsně přiléhajících k Vinořskému parku. „Společnost Sekyra Group nás požádala o vyjádření ke změně územního plánu v lokalitě okolo vinořského zámku,“ dodal starosta Vinoře Švarc.

Z oznámení například vyplývá, že hřiště bude mít rozlohu 60,5 hektaru a nebude oploceno. Zázemí, tedy klubovny, hotel a parkoviště bude podle záměru ve vinořském zámku s tím, že nebudou stavěny nové budovy.

Z okrajové části Prahy se tak možná za několik let stane opravdový golfový ráj - taková koncentrace golfových jamek (celkem 45) v ČR zatím není.


 
< Předch.   Další >