Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Jágr i Lendl na golf... česká hřiště plná sportovních legend
Jágr i Lendl na golf... česká hřiště plná sportovních legend
Thursday, 07 June 2007
Nejen fotbalové a hokejové exhibice, ale nově i turnaje v golfu obsahuje seznam letních akcí Jágr týmu. Golf je do programu zařazen poprvé, i když mu samotný Jaromír Jágr vůbec neholduje. Do Česka navíc tento týden dorazil Ivan Lendl, jehož hlavní program je - hrát golf.

"Jestli hraju golf? Vy ho hrajete? Ne? Tak to jsme na tom stejně," poznamenal pětatřicetiletý Jágr v neděli po příletu do Prahy. Je tak značně nepravděpodobné, že by se s golfovými holemi na greenu objevil. Představitelé společnosti TK Plus, která se o program Jágr teamu manažersky stará, však počítají s tím, že hvězdný útočník New York Rangers bude alespoň předávat ceny na posledním turnaji na Konopišti.

Ivan Lendl je narozdíl od Jágra zkušený golfista a do České republiky přiletěl hlavně kvůli pátečnímu golfovému turnaji osobností ve Slavkově u Brna, který se uskuteční jako doprovodný program tenisového turnaje UniCredit Czech Open. Následující den se vrací do zámoří.

"Hraju hůř, než jsem hrával. Mám málo času," komentoval Lendl svou aktuální výkonnost.

Golf si zahrál i v České republice, když se před deseti lety ukázal na hřišti v Karlštejně. Před turnajem ve Slavkově nemá žádné ambice. "Se mnou je to teď špatné, takže ten turnaj beru spíš jako společenskou záležitost," řekl na tiskové konferenci po příletu do Prahy.

Nejvíce času mu zabírá cestování s dcerami po golfových turnajích, kde se občas potkávají i s dcerou jiného slavného tenisty Jessikou Kordovou. "Vyhrávají tak střídavě, ale momentálně to není to nejdůležitější. Necháváme je hrát, kdy je potřeba, třeba i na menších turnajích, které jim v žebříčku spíš uškodí," popsal svůj přístup otec pěti dcer, z nichž se golfu věnují především sedmnáctiletá Marika a o rok mladší Isabelle.

Tenis je pro vítěze osmi grandslamových titulů už jen minulostí. Z raket ze své profesionální éry nemá ani jedinou, momentálně vlastní jen jednu, která původně nebyla jeho.

Do Česka Lendl přijel po roce a půl, naposledy tady byl v prosinci 2005. "Vždycky se sem těším. Byl bych radši, kdybych tady mohl trávit víc času. Snad to půjde, až budou dcery větší a budou třeba na univerzitě," svěřil se.

 

 


Související:

 
< Předch.   Další >