Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Ital Pissilli pozitivní na doping - zákaz turnajů na 2 roky ho nejspíš nemine
Ital Pissilli pozitivní na doping - zákaz turnajů na 2 roky ho nejspíš nemine
Monday, 06 August 2007

Doping v golfu (ilustrace)Profesionální golfista hrající na italské pro tour Alessandro Pissilli neprošel dopingovým testem a hrozí mu dvouletý zákaz činnosti. Oznámil to tento týden Italský olympijský výbor. Pissilli měl pozitivní nález na finasterid 29. června během turnaje v Turíně. Objevená látka se běžně používá jako lék na vypadávání vlasů, ale je na seznamu zakázaných látek, neboť může maskovat skutečný doping. 

Dopingové testy byly mezi golfisty nedávno pouze výjimkou, změnit to chce známý jihoafrický hráč Gary Player. Ten se totiž minulý měsíc v průběhu British Open nechal slyšet, že ví nejméně až o deseti profesionálních hráčích, kteří podpůrné prostředky používají. Vedení Evropské tour a dalších důležitých mezinárodních turnajů se společně dohodli na antidopingovém programu, který by měl vstoupit v platnost příští rok.

Italský olympijský výbor, který je vrcholným orgánem boje proti dopingu v zemi, hodlá proti golfistům postupovat stejně jako atletům či cyklistům, kde je doping v poslední době nejvíce rozšířen.

Doping v golfu? Tak to jsme dosud nezaznamenali," potvrzuje šéf českého Antidopingového výboru Jaroslav Nekola. Zároveň však popisuje, že s případy užívání nedovolených prostředků se setkal už i ve stolním tenisu, sportovním tanci nebo v šachu. "Zkrátka asi není sport, v němž by sportovci nehledali, jak si pomoci," vysvětluje.


Související:

 
< Předch.   Další >