Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Harrington triumfoval jako první Evropan na PGA Championship
Harrington triumfoval jako první Evropan na PGA Championship
Tuesday, 12 August 2008

Padraig HarringtonJako první evropský hráč v historii se stal irský golfista Padraig Harrington vítězem turnaje PGA Championship, posledního letošního turnaje major. V Oakland Hills viděli diváci napínavý souboj až do poslední jamky, po které se radoval šestatřicetiletý nedávný vítěz British Open, jenž dokázal celý turnaj odehrát s výsledkem tři rány pod par. Na turnaji chyběl obhájce titulu Tiger Woods, který se zotavuje po operaci kolenních vazů.

Harrington potvrdil, že je specialistou na turnaje major a navíc se mu nebývale daří v přímých soubojích se Španělem Sergiem Garcíou. Loni ho totiž na British Open porazil až v rozstřelu, v neděli se rozhodlo na předposlední, 17. jamce čtvrtého hracího kola, kdy Ir dokázal na rozdíl od Garcíi proměnit svůj nedlouhý birdie-pat. Na 18. jamce už riskující španělský golfista prohru neodvrátil.

Poslední hrací den byl pro většinu hráčů nesmírně náročný. V sobotu se z plánovaného programu mnoho neodehrálo, a tak golfisté vesměs museli obejít dvě kola. Nejpevnější nervy měl znovu rodák z Dublinu, který zahrál v obou kolech 66 ran a vítězství ubránil i díky tomu, že na 18. jamce poslal míč do jamky z pětimetrové vzdálenosti, díky čemuž získal prémii 1,350.000 dolarů. García v závěru podruhé ztratil a o druhé místo se dělí s Američanem Benem Curtisem. Alex Čejka se z turnaje nedlouho před startem omluvil kvůli zranění.

"Miluju tyhle turnaje. Miluju je tak moc, že jsem momentálně zklamaný – další major se hraje až za sedm měsíců a já nevím, co teď budu dělat," líčil Harrington.

Harrington se po americkém triumfu stal teprve čtvrtým hráčem v dějinách, jenž ve stejném roce vyhrál British Open i PGA Championship. "Z posledních šesti turnajů major vyhrál tři," připomíná jeho rival Curtis.

"Hraje teď vážně působivý golf." A patří mu srdce Irů. "Celá země je na něj nesmírně hrdá," uvedla pro deník Irish Times irská prezidentka Mary McAleeseová. "Dosáhnul fantastického výsledku."