Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Dvacetiletý Jihoafričan Anton Haig vyhrál golfový turnaj v Pchúketu
Dvacetiletý Jihoafričan Anton Haig vyhrál golfový turnaj v Pchúketu
Monday, 05 March 2007
Anton HaigVe dvaceti letech dokázal jihoafrický golfista Anton Haig vyhrát turnaj evropského okruhu v thajském Pchúketu. Nejprve zahrál birdie na poslední jamce a dostal se do play-off. Poté ho zahrál znovu v rozehrávce a připsal si titul z Johnnie Walker Classic.

Evropská PGA Tour měla na programu turnaj Johnnie Walker Classic v Phuketu v Thajsku. Mezi vítěze prestižního klání patří i Tiger Woods, který zde však tentokrát nestartoval. Ovšem i bez něj byl pohled na jména na žebříčku velmi potěšující - Ernie Els s novým vybavením, Retief Goosen, Mike Weir, Colin Montgomerie a další.

V soutěži dotované částkou 1,4 milionu eur, zvítězil Haig v rozstřelu, v němž porazil na první dodatečné jamce krajana Richarda Sternea a Brita Olivera Wilsona. Mladík Haig za sebou nechal i jihoafrické golfové hvězdy Retiefa Goosena a Ernieho Else, které označuje za své vzory. "Nemyslel jsem si, že by se něco takového mohlo stát. Ale když jsem zahrál 64 ran v druhém kole, věděl jsem, že mohu vyhrát," řekl golfista, jenž získal prémii 310 tisíc eur.