Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Casa Serena Open přivítá nové seniorské hvězdy
Casa Serena Open přivítá nové seniorské hvězdy
Wednesday, 09 June 2010

Casa Serena OpenVe dnech 17. – 19. září se uskuteční další z velkých golfových akcí na území České republiky – European Senior Tour. Hostitelem je prestižní a exkluzivní hřiště Casa Serena u Kutné Hory. Jedná se o třetí ročník, s celkovou dotací 600.000 €, pro hráče ve věku 50+. Každým rokem tak do tour vstupuje nová řada hvězdných jmen, mezi kterými letos objevíte např. Barry Lane či Andrew Oldcorn. 

Casa Serena Open se hraje od roku 2008 a představuje jednu z hlavních sportovních akcí v České republice, cílem turnaje je propagace golfu a blízkého hlavního města Prahy. Na tomto hřišti se hraje jediný turnaj European Senior Tour v České republice. Ostatní turnaje se uskuteční v Irsku, Anglii, Švýcarsk, Skotsku a Španělsku. Úvodní turnaje již proběhly na Mauritiu, v Thajsku, USA či v Jižní Africe.

TURNAJOVÉ INFORMACE – ZÁKLADNÍ FAKTA:

Dějiště: Casa Serena Golf
Termín: 17. – 19. Září 2010
Hráči: Omezené pole 78 profesionálů (včetně nejvýše 4 sponzorských pozvánek) – žádný cut
Podmínky účasti: Seznam kategorií hráčů Senior Tour
Prize money: 600.000 €
První cena: 90.000 €
Turnaj: hraje se na 54 jamek, Pro-Am den se koná 16. září za účasti 75 hrajících hostů
Internetové stránky: www.casaserenaopen.cz , www.casaserenaopen.com 
 
TOP HRÁČI – BARRY LANE

Celé jméno Barry Douglas Lane
Kategorie hráče Kategorie 4: All-Time Career Money List
Příslušnost bez
Stát Anglie
Narozen 21.6.60; Hayes, Anglie
Bydliště Henley-on-Thames, Anglie
Výška/váha 178 cm, 86 kg
Rodina manželka Camilla (od 2005); děti Benjamin (1990), Emma (1992), Elliot (2000)
Zájmy auta, kutilství, čtení
Profesionálem od 1976

K tour se připojí koncem června. Má za sebou dlouhou a úspěšnou kariéru na European Tour. Dosáhl milníku 600 startů při Commercialbank Qatar Masters 2008 presented by Dolphin Energy, kde za to získal ocenění od European Tour. Nyní je druhý v žebříčku výdělků v kariéře za Samem Torrancem, který odehrál 705 turnajů European Tour. Milníku 500 turnajů dosáhl na Deutsche Bank Players’ Championship of Europe 2004, jen dva týdny poté, co získal titul na British Masters v Marriot Forest of Arden – bylo to jeho první víětzství po deseti letech. Svá předchozí čtyři vítězství zaznamenal mezi roky 1988 a 1994, včetně European Masters 1993, kterým stvrdil své místo ve výběru Evropy pro Ryder Cup v Belfry. Vyhrál 1 milion dolarů na Accenture World Championship of Golf 1995 – jaký rozdíl oproti jeho začátkům mezi profesionály, kdy hrál sedmkrát Qualifying School, než konečně prorazil.

Vítězství na European Seniors Tour: 0

K Senior Tour se připojí po svých 50. narozeninách, jež má 21.6.2010

TOP HRÁČI – ANDREW OLDCORN

Celé jméno Andrew Steven Oldcorn
Kategorie hráče Kategorie 4: All-Time Career Money List
Příslušnost Kings Acre
Stát Skotsko
Narozen 31.3.60; Bolton, Anglie
Bydliště Edinburgh, Skotsko
Výška/váha 178 cm/89 kg
Rodina manželka Kirstin (od 1999), děti Natasha (2000), Stefani (2002)
Hobby fotbal, rocková hudba, politika, filmy
Profesionálem od 1983 (plus 1)

K Senior Tour se připojil letos v březnu a chce stavět na úspěšné kariéře na European Tour, zahrnující tři vítězství včetně evropského PGA Championship 2001, kde díky životnímu výkonu za ním zůstali hráči jako Angel Cabrera a Sir Nick Faldo. Sám to charakterizoval slovy: „Myslím, že moje vítězství je potvrzením síly a hloubky konkurence na European Tour.“ Narodil se se v Boltonu, Lancashire, ale vyrůstal v Edinburghu. Vyhrál English Amateur Championship v roce 1982, ale po mnoha letech strávených ve Skotsku získal skotské občanství. Vyhrál všechny čtyři zápasy na Walker Cupu 1983 a zvítězil také v Qualifiying School v témže roce. Vyhrál dvouletou bitvu s onemocněním, které bere sílu a energii, jménem myalgická encephalomyelitida, ale v devadesátých letech se vrátil a dvakrát zvítězil. Minulý měsíc na US Senior PGA Championship skončil v první desítce.

Vítězství na European Senior Tour: 0
Připojil se k Senior Tour po 50. narozeninách dne 31.3.2010

CASA SERENA


Casa Serena, založená paní Maureen Chang v roce 2001, leží ve střední Evropě blízko historického města UNESCO jménem Kutná Hora, ve středních Čechách, vzdálena 53 km od hlavního města České reubliky, Prahy.

Nádherně renovovaný lovecký zámek ze 16. století si uchoval historickou hodnotu a k tomu se přidal komfort a pohodlí 21. století. Maureen také nechala vybudovat příjemné a přitom náročné golfové hřiště, přilehlé k zámku Roztěž, jež je dějištěm Casa Serena Open, turnaje European PGA Senior Tour, jehož historie začala v roce 2008, rok po dokončení sedmiletého projektu.

Casa Serena představuje pro výkonné pracovníky celého světa výjimečnou zkušenost a příležitost. Právě zde vznikají a vyvíjejí se mnohá klíčová strategická rozhodnutí a směrování. Je to domov pro vaše obchodní aktivity. Prosíme vás, abyste v případě zájmu přijali privátní pozvání ke vstupu na Casa Serena.

Chateau Roztěž
Tento barokní lovecký zámek, původně postavený v 16. století, vlastnila až do 20. století rakouská rodina. V 18. a 19. století prodělal dvě velké rekonstrukce. Ta poslední v letech 2001 a 2006 byla nejrozsáhlejší, zachovala historický ráz a k němu přidala současný komfort. Miroslav Jelínek, předseda českého Syndikátu novinářů, bývalého vlastníka zámku,spatřuje současnou podobu se sousedním golfovým hřištěm jako akt zvýšení důstojnosti tohoto místa.

Hřiště Casa Serena
V roce 2004 Maureen Chang pověřila European Golf Design a Sommerfeld AG designem, resp. stavbou privátního mistrovského hřiště podle standardů PGA, s cílem otevírat se pouze pozvaným hostům. Toto hřiště měřící přes 6300 metrů je umístěno na ploše 100 hektarů u vesnice Roztěž, blízko Kutné Hory, města UNESCO. Okolní lesy poskytují nádhernou kulisu celému hřišti. Mírná převýšení a
velkorysý prostor mezi fairwayemi daly tomuto designu s americkými prvky jedinečnou příchuť. Golfové hřiště Casa Serena je připraveno splnit očekávání svých hostů a poskytnout jim opravdový zážitek, který překoná všechna očekávání.

www.casaserena.biz
 
Pro letošní turnaj byly zvětšeny také parkovací plochy pro návštěvníky, pro které je v blízkém okolí golfového hřiště připraveno cca 800 parkovacích míst. Další parkovací plochy jsou plánovány v Kutné Hoře, odkud budou jezdit podobně jako v předchozím roce shuttle busy.
Přijměte pozvánku od organizátorů turnaje a přijeďte se podívat na Casa Serena Open 2010! 

 
< Předch.   Další >