Skip to content

Golf Portal.cz

Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Nacházíte se:    Úvod arrow Aktuality arrow Accenture Match Play Championship vyhrál "nováček" Henrik Stenson
Accenture Match Play Championship vyhrál "nováček" Henrik Stenson
Monday, 26 February 2007
Henrik StensonŠvéd Henrik Stenson startoval vůbec poprvé na turnaji Accenture Match Play Championship hraného v rámci World Golf Championships. Vůbec se nerozpakoval a i ve finále si poradil s loňským vítězem Geoffem Ogilvym. Již celá řada vynikajících golfistů se v minulosti přesvědčila, že formát Match Play = jamkovka je nevypočitatelný.

Letos mohl zpytovat své svědomí Tiger Woods, který fantasticky otočil již prohraný zápas s Nickem O´Hernem. V jednu chvíli prohrával o čtyři jamky, ale nevzdal se. Dotáhl Australana a na 19. jamce měl možnost rozhodnout. Krátký putt na vítězství ovšem nepochopitelně minul a zdrcený Woods na další jamce prohrál celý zápas. "Byla tam stopa po dopadu míče a já si ji nevšimnul. Byl jsem tak zabrán do linie puttu, že jsem tomuto detailu vůbec nevěnoval pozornost. Nechápu, jak se to mohlo stát," dodával viditelně otřesený Woods. Jeho série sedmi vítězství v řadě tak skončila.

Do posledního souboje, který se hrál na 36 jamek se probojovali Švéd Henrik Stenson a Geoff Ogilvy z Austrálie. Vedení se v průběhu dne přelévalo ze strany na stranu. V druhé části se iniciativy ujal Ogilvy a vedl již o dvě jamky. Ovšem trojputt na devítce daroval jamku Švédovi. Ogilvyho tato nepříjemná chvíle zasáhla více, než si mohl přát. Najednou ztratil jistotu a Švéd byl na koni. I přesto ještě Australan zachránil několik jamek dlouhými putty. O vítězi rozhodla sedmnáctá jamka (tedy 35.), kde Švéd zpečetil své vítězství 2 a 1.

Henrika Stensona může těšit fakt, že se stane historicky nejvýše postaveným švédským hráčem na světovém žebříčku. Po tomto turnaji mu bude patřit páté místo.

Výsledky:

Finále: Stenson (Švéd.) - Ogilvy (Austr.) 2/1. O 3. místo: Immelman (JAR) - Campbell (USA) 4/2.

Zdroj: Golf-Digest.cz 


Související:

 
< Předch.   Další >